Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2013
W niedzielę wpłatomat Santander połknął moje 4000 zł. Do dzisiaj bank gówno z tym zrobił.

Pierwsze 2 wpłaty po 4k łyknął gładko, przy trzeciej wyskoczył komunikat, że jest pełny, wyjechała tylko karta i dziękujemy za skorzystanie z usług. Nie mamy Pana pieniędzy i co nam Pan zrobi?

Złożyłem telefonicznie reklamację i czekałem. Jedyny kontakt z banku był we wtorek rano od konsultantki z propozycją kredytu, bo widziałam, że przeglądał Pan wczoraj ofertę na stronie banku (°° Tak #!$%@? przeglądałem, bo szukałem informacji na temat mojej reklamacji.
No to zadzwoniłem dzisiaj spytać jak tam moje pieniądze. No i oczywiście nic przez tydzień nie zrobiono. To się #!$%@?łem i złożyłem dyspozycję zamknięcia konta. Powiedziałem, że jak dzisiaj nie dostanę pieniędzy to decyzji nie cofnę. Ciekawe czy zadzwoni ktoś z utrzymania klienta. I czy w ogóle zobaczę te pieniądze.

Wiem, że nikogo to, ale musiałem się wyżalić ¯\_(ツ)_/¯

Jak kogoś jednak interesuje ciąg dalszy to zawołam pulsujących.
##!$%@? ##!$%@? #gorzkiezale #pieniadze #banki #santander
  • 80
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dondon: nie raz nie dwa mialem taka sytuacje. w zasadzie to trzy. za kazdym razem dzwonilem na numer podany ma bankomacie i w kilka dni kasa byla na koncie
@czasem: wciągnęło Ci 50 zł - dlatego miałeś zwrot na drugi dzień. Przy tak małych kwotach bank nic nie weryfikuje. 4000 to już inna bajka
@dondon Rozwalaja mnie tacy ludzie co chcą od razu wszystko załatwione. To nie jest żadną firma Janusza która zatrudnia 10 osób i zrobią Ci coś ręki. Mają tam setki takich zgłoszeń dziennie i muszą je rozpatrywać, tak samo dla nich jest ważne 50zl jak i 4000zl więc możesz zadzwonić i powiedzą Ci ile bank ma czasu na odpowiedź w takiej sprawie finansowej. Banki też mają narzucone terminy rozpatrywania reklamacji i też trzymają
@DezBero: Jesso miałam to samo napisać XD Trochę mi to Januszostwem zalatuje, ze tacy ludzie myślą ze bank chce ich okraść i się wzbogacić na jakichś marnych dla takiej firmy groszach. Obsługiwałam takich klientów na infolinii i byli tacy co grozili, ze dzwonią na bagiety po im kasy bankomat nie wydał XD
Bankomat czy wpłatomat to tak samo urządzenie jak nie wiem, odkurzacz i może się popsuć w każdej chwili nawet
@dondon: podobna sytuacja ten sam bank, wyciągałem 100 zł, kasy nie dostałem ale z konta zeszło. Miła Pani na infolinii poinformowała, że na rozpatrzenie mają 30 dni ¯\_(ツ)_/¯ Kasę zwrócili jakoś po tygodniu.
@dondon: Miałem podobnie z mniejszą kwotą w PKO. U mnie po prostu wywaliło błąd we wpłacie, zablokowało wpłatomat na jakieś 5-10 minut i wydało tylko część gotówki. Reklamacja w oddziale, czekałem tydzień i dostałem pismo, że dostanę zwrot. Bodajże dzień później faktycznie się pojawił. Z tego co mi mówiono, to może to trwać nawet do 2 tygodni.
@dondon najbardziej mnie #!$%@? ze santander przejął bzwbk, od tamtego czasu ciągle coś się #!$%@? szczególnie z kartami. Osobiście jak korzystam z wpłatomatu to zawsze biorę potwierdzenie nawet jak jest to mała kwota.
Tak jak pisali koledzy wyżej - zamykanie konta teraz to nie jest dobre rozwiązanie.

Ps. Mi kiedys wplatomat prawdopodobnie policzył 100 zł więcej niż miałem przy wpłacaniu, no chyba że ja się pomyliłem licząc kasę przed wyjazdem do banku.
  • 0
@dondon weź wyluzuj i nie zamykaj konta bo tylko sobie zrobisz kłopot. Myślisz że konsultantka ruszy calym bankiem żeby jaśnie pan nie zamykal konta??? Wysiles się chociaż poszukać w necie informacji na ten temat?
Miałem podobną sytuację. Bank ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji, ale robią to szybciej. Procedura jest taka że przyjeżdża pracownik do bankomatu czy wpłatomatu, liczy ile jest kasy, porównują z zapisami o wtedy Ci kasę oddają uwaga uwaga...
@dondon nic nie robisz, czekasz, po przeliczeniu pieniedzy we wplatomacie (bodajze do 14 lub 30 dni roboczych) Twoje srodki zostana zwrocone na konto. Jesli do 14/30 dni nie odzyskasz pieniedzy przysluguje ci reklamacja. Tak bylo w moim przypadku, kiedy bankomat pko "wyplacil" bez wyplacania pieniadze, odzyslalem je bez reklamacji po ok. 2 tygodniach