Wpis z mikrobloga

  • 1
@Biezdar organizm nie zacznie spalac mięśni, ponieważ podczas głodówki są chronione(oczywiście do pewnego momentu, ale 3 dni jest ok. Nie polecam dłużej niż 5). Ale głodówka to 0 kalorii, nie można zjeść choćby tictaca. Polecam ten artykuł naukowy na temat postu. Są przytoczone zalety podparte badaniami oraz przykładowe badania które pokazują brak spalania mięśni lub niewielkie. W jednym badaniu przy konkretnym sposobie IF mięśnie poszły w górę a tłuszcz w dół,
  • Odpowiedz
@Colis: A co się dzieje TYLKO przy cięciu kalorycznym tj. jeśli dziennie mam zapotrzebowanie 2000kcal to zjadam 1500 kcal - co wtedy jest głównie spalane z organizmu, czy sam tłuszcz, czy tłuszcz + mięśnie, czy jeszcze inna kombinacja (możliwe że jest o tym mowa w tym artykule który podlinkowałeś jeśli tak to przepraszam zapoznam się z nim).
  • Odpowiedz
  • 0
@Biezdar dalej tłuszcz, ale również trochę więcej białek niż w trakcie postu lub intermittet fasting. Inna sprawa, że dieta z takim ograniczeniem jest po pierwsze ciężka do utrzymania a po drugie dosyć nieprzyjemna. O wiele lepiej jest poradzić sobie np. mając tryb 16h postu i 8h jedzenia lub na zmiane: dwa dni jedzenia i jeden postu. Bez żadnych ograniczeń kalorycznych. I zgodnie z wyżej wspomnianymi badaniami straty na wadze są nawet
  • Odpowiedz
@Colis: Myślę że zarówno CR jak i IF są tak samo ciężkie do zniesienia, tylko różnica między nimi polega na tym że w przypadku IF efekty są szybsze dzięki czemu jest motywacja żeby stosować IF. Do tej pory stosowałem CR i waga stoi w miejscu człowiek wtedy traci motywację.
  • Odpowiedz
  • 0
@Biezdar nie są tak samo ciężkie. W czasie postu organizm aktywuje szereg mechanizmów dzieki czemu nie czujesz tego. Natomiast przy CR organizm nie aktywuje ich, ponieważ cukier jest ciągle dostarczany. Jeszcze raz polecam zapoznać się z wyżej podanym artykułem.
Sam bez problemu wytrzymuje nawet przez 3-6 dni postu, czesto nawet nie myśląc o jedzeniu, a co dopiero głodzie. Natomiast przy ograniczonych kaloriach czuje głód i potrzebe jedzenia. Osobiście nigdy więcej nie
  • Odpowiedz