Wpis z mikrobloga

Nie pamiętam jak z kosztami, ale można potem dostac (czesciowy) zwrot tych kosztow przy rozliczeniu rocznym. Korzystalam z uslug agenta, ale wtedy nam sie to oplacilo, be ceny domow negocjowalo sie w dol, a my nie umiemy sie targowac.

Z tego co wiem, nie mozna bez problemow wynajac, nawet po 5 latach. Sa jakies tam wyjatki, ale generalnie trzeba bank prosic o zgode, a oni niechetnie sie na to zgadzaja i wiaze
  • Odpowiedz
@Naturalnie_Piekna: kupowałem przez domek i nie polecam. Na pierwsze oglądanie domu pani nie dojechała na czas i musieliśmy sobie sami poradzić, mają taką usługę APK którą wciskają a możesz z niej zrezygnować tylko raz w roku (bodajże październik) i ogólnie wrażenia po zakupie domu z nimi pozostawiają wiele do życzenia. Chyba mają profit od ABN bo wszystkim proponują ten bank jako ten "najkorzystniejszy".
Co do kosztów (wkład własny, notariusz itp) to
  • Odpowiedz
@IkBenPool: Podlacze sie pod temat, czyli ide do banku, ustalam ile moge wziasc kredytu, wchodze na funda.nl wybieram sobie domek, umawiam sie na ogledziny, podpisuje umowe i place wszystkie koszty prowizja maklera notariusz jakies tam oplaty gotowka, bank przelewa kwote kredytu. I to tyle? W takim razie wlasnie po co sa te domki nl i inne sprawy? Zeby trzepac kase na ludziach co nie znaja jezyka angielskiego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naturalnie_Piekna: @IkBenPool: Z zona korzystamy z ich doradztwa i aktualnie czekamy na decyzje z banku. Ciezko mi sie jednoznacznie ustosunkowac, bo spodziewam sie, ze bez ich pomocy byloby nam o wiele trudniej, ale nie uwazam ich za 100% rzetelnych. U nas problem pojawil sie juz na samym poczatku, w fazie ogladania domow, kiedy kobieta, ktora byla z nami wykazala sie kompletna nieznajomoscia regionu, w ktorym szukalismy i zasadniczo pelnila tylko
  • Odpowiedz
Nie wiem jak jest teraz, ale jak kupowalam dom i chcialam miec lepsze oprocentowanie, to musielismy wziac kredyt z bankgarantie, a do tego potrzebowalismy polisy na zycie. Mamy polise w Dela. W razie smierci jednego z nas, kredyt jest splacany w calosci.
  • Odpowiedz
Zapnijcie pasy bo będzie długo :)

@Naturalnie_Piekna: No więc po kolei będę odpowiadał i zacznę od najważniejszego. Musisz mieć około 10k lub więcej w gotówce albo z dodatkowego kredytu. Z tego co wiem, od 2018 nie można już tak jak kiedyś wziąć więcej niż 100% kredytu - tak najczęściej finansowano kiedyś te dodatkowe koszty. Im wyższa wartość domu tym więcej, bo cześć opłat stanowi % od wartości nieruchomości, ale nie będą
  • Odpowiedz