Wpis z mikrobloga

@ikben Moi znajomi co przez domek.nl robili też w ABN kredyt mają ( ͡º ͜ʖ͡º) jedna para umawiała się z nimi na określone koszty i na końcu w 3 miesiące musieli dodatkowo 7000 ogarniać. W Polsce pracowałam trochę w tej branży i zawsze pośrednicy mówili o jak najniższych kosztach a później "to i tak od analityka wszystko zależy ¯_(ツ)_/¯ "

@Pacjent To jednak podziękuję tej firmie. Pójdę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naturalnie_Piekna: ja korzystałem z Hypothekera, tani nie są, ale koszty wyszły dokładnie tyle, ile mi wyliczył, bez żadnych niespodzianek.

Tylko to jest sieć i dużo zależy na pewno od oddziału na który się trafi.
  • Odpowiedz
@IkBenPool @Pacjent @geuze byłam u Maklera i powiedział, że może nam ogarnąć chatę przy wkładzie własnym 5-6 tyś, z czego 3000 belasting zwraca. Wstępnie naszą zdolność wyliczył na 230 000 i rata miesięczna 750 €. Dodał jeszcze, żeby z nikim nie rozmawiać ( ͡º ͜ʖ͡º) myślę, że całkiem spoko oferta :)
  • Odpowiedz
@Naturalnie_Piekna: Wkład własny zależy od wartości domu. My mieliśmy zdolność (2 lata temu) 350tys i kupiliśmy dom za 210tys. Ratę mamy 778. Jaką stopę procentową wyliczył i czy na 10 lat czy na całość hipoteki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naturalnie_Piekna: no nie wiem czy 3k dostaniecie z powrotem, ja miałem więcej odliczeń i dostanę raptem 2,5k, nie wszystko można dostać z powrotem. Chcę zobaczyć te 5k, bo przy wartości domu 150k to sama wpłata do nhg i za udzielenie kredytu w banku będzie wynosić 3k, a gdzie jeszcze makler, rzeczoznawca, notariusz.

Zawołaj jak kupisz :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naturalnie_Piekna: no to się zorientuj. Ja mam zamrożony procent na 20 lat, ale możesz wybrać ratę elastyczną, zamrozić na 10 albo do końca kredytu. Na im dłużej zamrozisz tym wyższa stopa, ale pewniejsza rata
  • Odpowiedz