Wpis z mikrobloga

Japonia i Tokio zapraszam też na mój hasztag #swiatmescuda czyli #podroze po google maps
Co tu dużo mówić Japonia - 125,8mln ludzi, a Tokio - 9-10mln ale jego aglomeracja aż 39 mln ( największa aglomeracja na świecie, ludzi tyle co w Polsce ), jeszcze jedną duża aglomeracją z 18 mln jest - Keihanshin ( Kobe, Kioto i Osaka )
Do rzeczy;
- warto pojeżdzić po Japoni ( a głównie agl.Tokio) bo dużo, dużo wszystkiego, ale najważniejsze dużo ulic, wszystko z 2018 to ogromny plus
- dużo automatów z napojami ( głównie z napojami) w małych uliczkach, na dużych ulicach, ale napoje czemu? nie wiem, słodyczy, gadżetów itp. nie widziałem, pewnie są ale napoje przeważają szale
- jak ktoś jest fanatykiem bloków mieszkalnych to Japonia jest numerem 1. no poprostu bajka
- wszędzie czysto
- wkońcu jakieś państwo i duże miasto gdzie widać ten ogrom ludzi na ( google maps)
- piękna architektura, bardzo nowoczesna i dobrze zagospodarowany teren ( np. Polska się może od nich uczyć)
- no świat anime i mangi
- no i yakuza
- szkoda że nie ma wejścia na maps, do lasu samobójców Aokigahara ( ten słynny, podobno nawiedzony )
- kolorowe domy ( wszystkie barwy)
- natura 9/10
- dużo by pisać, ale jak chodzi o podróżowanie po google maps to jest państwo 9/10 a Tokio i jego obrzeża 10/10 topka trzeba sprawdzić
Podsumujmy 10/10
wołam bo obiecałem @Ezev, @mt5114, @mrocznyprecel, @FilozofujacyTopor, @ScatmanJohn, @BestiaUFC, @Apollo1993, @przeor22, @LajfIsBjutiful @rajder_nygga @ferdek1212 @tristsram
Pobierz Mescuda - Japonia i Tokio zapraszam też na mój hasztag #swiatmescuda czyli #podroze p...
źródło: comment_Nx34rUvYZnabj9DJeQg2kkQA299bjvVO.jpg
  • 8
@Mescuda: dodał bym jeszcze turystyczne bezpieczeństwo i uczciwość w usługach i handlu, w wymiarze totalnym.
Robiliśmy zakupy za ok 10000 jenów. Trzy minuty i dwie przecznice od wyjścia ze sklepu dogonił nas zdyszany sprzedawca i przepraszając wręczył 150jenow, których myśląc sie, nie wydał. Sklepik zostawił bez opieki i był bardzo poruszony swoim błędem.
@Mescuda: I to się szanuje. Wreszcie prawdziwy i rzetelny podróżnik któremu mógłbym w pełni zaufać. Bez żadnego zbędnego #!$%@? zgrabnie i z grubej rury wypunktował zalety państwa w którym podróżuje, i co lepsze... Ten człowiek podróżuje nie wychodząc z piwnicy! Wszystko elegancko, ale mimo to pokryłem się nico wstydem że nie subowałem takiego kontentu wcześniej. Cóż, lepiej późno niż wcale.
Pozdrawiam ModerowanyTuman5114
@Mescuda: nigdzie na świecie nie czułem sie tak bezpiecznie jak tam. Nawet jak nocą lekko pijany wracalem i wchodzilem w ciemne uliczki to bylem pewny, ze sie nic nie stanie. Uczucie, którego nigdzie indziej na świecie nie doświadczylem. Bardzo mi tego brakuje