Wpis z mikrobloga

,,Bad Trip'' wedlug proroka Ezechiela

Mowi sie, ze niewiele brakowalo a Teologowie usuneliby Ksiege Ezechiela z Kanonu Biblijnego ze wzgledu na stopien jej oderwania od rzeczywistosci'' czyli slynne widzenie autora, ktore dzisiaj moznaby wytlumaczyc czyms podobnym do zjawiska ,,bad trip'' albo czegos z pogranicza snu i paranoi.
Wsrod fachowcow panuje niezgoda, co do tego, czy autorem przypisywanej Ezechielowi ksiegi jest sam Ezechiel, czy też napisal ja ktorys z biblijnych...redaktorow.
Oczywiście teolodzy nie poradzili sobie z kwestią, czy prorok widział pojazdy kosmiczne wtedy gdy opisywal swoja wizje.
Problemu tego jednak nie można pozostawiac religioznawcom, nie znającym się na technice kosmicznej. Emerytowany inzynier NASA josef Blumrich doszedł do wniosku, że pojazd widziany przez Ezechiela byl wahadlowcem umożliwiającym odbywanie zarowno podrozy do macierzystego statku kosmicznego na orbicie, jak i lotów w atmosferze ziemskiej – na przyklad z jednego kontynentu na drugi. I podobnie jak Abrahama, rowniez Ezechiela wzieto na poklad takiego pojazdu, który następnie wzniósł się w powietrze.

Po lewej niesamowicie interesujace graficzne przedstawienie wizji proroka Ezechiela(z lacinskiej wczesno XVI-wiecznej wulgaty, jesli dobrze pojdzie to bede w jej posiadaniu za niedlugo)ktory wedlug Blumricha opisal zupelnie obca, nieznana mu techonologie(ktorej kompletnie nie rozumial) za pomoca znanych mu slow.
Po prawej okladka ksiazki, ktora sobie czytam, autorstwa Blumricha z projektem statku stworzonego przez naukowca w oparciu o opis wizji Ezechiela.

#bekazkatoli #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #biblia #ksiazki #rycinanadzis
teflonzpatelnimismakuje - ,,Bad Trip'' wedlug proroka Ezechiela

Mowi sie, ze niewi...

źródło: comment_HGdI4ev0UnOb8lcMEehxlxf0WkjwIyDm.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@1125lol: czytam nie praktykuje. A Ty? Przydalby sie tutaj jakis tag odpowiednio do tego dedykowany. Napewno sa tu ludzie, ktorzy sie tym zajmuja...nawet tutaj. O Ezechielu napisalem, bo interesuje sie wczesnochrzescijanskim spojrzeniem na zrodla bibilijne, kabala jak najbardziej ale jestem amatorem jesli chodzi o to drugie.
  • Odpowiedz
@1125lol: Moze kiedys, na starosc przysiade do tego wszystkiego, nie wiem czy na chwile obecna cos wniosloby to do mojego zycia. Mimo wszystko jestem osobowa duchowa, wierzaca na swoj gnostycki spsoob ale jednak, okultyzm troche nie po drodze i troche niebezpieczny keirunek. Bardziej w tym wszystkim atrakcyjne dla mnie jest kontekst historyczny, wynalazek druku, idea spisywania wiedzy, tworzenia blokow ksiazkowych, opatrywanie tego w ryciny.
  • Odpowiedz