Wpis z mikrobloga

Parę jakościowych propozycji do czytania/słuchania na weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°):
- Wyszło nowe "Spięcie" o sprawach #zmianyklimatu - https://krytykapolityczna.pl/projekt-spiecie/#Klimat
- Są online nowe "Studia Europejskie" 1/2019 poświęcone w większości #czechy i ich #populizm - https://www.ce.uw.edu.pl/wydawnictwo-naukowe/kwartalnik/spis-numerow-z-artykulami/?kwartalnik=1w2019&kid=159#programwydawniczy
- Było w tym tygodniu parę ciekawych #podcast od Economista. Zresztą prawie zawsze są wartościowe, a co nie mniej ważne - darmowe: http://radio.economist.com/

PS: Ja sam z kolei po dzisiejszych smutnych wydarzeniach w Nowej Zelandii zasiadam do od dawna czekającej na liście "do przeczytania" książki Kill All Normies: Online Culture Wars From 4Chan And Tumblr To Trump And The Alt-Right. Pisał o niej kiedyś Orliński. Zapowiada się bardzo ciekawie i będę miał dużo doświadczeń własnych, wszak #wykop to twór zawieszony gdzieś między redditem a 4chanem. BTW, czyż "normiki" nie rezonują z naszymi swojskimi "lemingami"? Nie dziwota, że te dwa nurty (alt-right i konserwatywny populizm) całkiem się tolerują.

PS2: A propos reddita - wie ktoś może dlaczego #wykop nie ma "subredditów"? Wiem, że były kiedyś przymiarki (kanały), ale zostały wygaszone. Bardzo mi tego brakuje, gdyby załatać ten brak, to na Wykopie nawet dałoby się żyć, bo obecne filtrowanie tagów i userów w jednej wspólnej puli głównej/mikrobloga to zabawa typu whack-a-mole. Nie ma miejsca na długie rozmowy rodem z forów tematycznych: rotacja treści jest zbyt duża, a ich czas życia zbyt mały. Podzielenie tego na księstewka złagodziłoby oba problemy.

#gruparatowaniapoziomu #neuropa #4konserwy #ksiazki
Pobierz eoneon - Parę jakościowych propozycji do czytania/słuchania na weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°):
...
źródło: comment_qs1LYYiiImvuzhWP9cwc9Hg8CVF9ksuj.jpg
  • 8
@eoneon:

PS2: A propos reddita - wie ktoś może dlaczego #wykop nie ma "subredditów"? Wiem, że były kiedyś przymiarki (kanały), ale zostały wygaszone. Bardzo mi tego brakuje, gdyby załatać ten brak, to na Wykopie nawet dałoby się żyć, bo obecne filtrowanie tagów i userów w jednej wspólnej puli głównej/mikrobloga to zabawa typu whack-a-mole.


przecież tagi działają( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Uri_: wielu moich znajomych zraziło się do wykopu bo nie było w stanie ogarnąć mikroblogu, był dla nich zbyt chaotyczny. Sądzę że podzielenie mirko na "submikroblogi" mogłoby przyciągnąć wielu użytkowników
@elo490500: Przeświadczenie że z dyskusji ludzi o bardzo oddalonych światopoglądach coś wynika nie ma poparcia w faktach. Wychodzi z tego niezawodnie nawalanka na niskim poziomie.

Jestem fanem projektu "Spięcie", gdzie dyskutują ze sobą np. lewicowa Krytyka Polityczna i prawicowy Klub Jagielloński ale to jest możliwe wyłącznie dlatego, że to są tak naprawdę centrolewica i centroprawica.


Mogą się kłócić w sprawach praw LGBT, stopnia redystrybucji w gospodarce, itp., ale wszystkie dyskutujące
mhm niby tak ale z drugiej strony wszyscy wiemy jak to bywa z 'moderacją'


@elo490500: Tyle że na Wykopie też mamy moderację i nie ma od niej ucieczki. A na reddicie ta "globalna" moderacja jest bardziej wycofana, a subreddity po prostu ze sobą konkurują również podejściem do użytkownika i zawsze można założyć nowy (r/atheism vs r/trueatheism, r/Christianity vs r/TrueChristian, itp.).

Przede wszystkim zaś subreddity chronią przed ludźmi tagującymi jednocześnie np. #