Wpis z mikrobloga

Czy ktos zna apkę na smartwatch (taki z pulsometrem chciałbym taki kupić na chińczyku nie za drogi ale działający) który pomoże mi osiągnięciu świadomego snu? O świadomym śnie dowiedziałem sie rok temu , i od tego czasu z dużymi przerwami próbuję go osiągnąć , lecz udało mi sie tylko 2 razy i to na bardzo krótko ( pierwszy raz na kilka sekund po spojrzeniu na swoje dłonie , lecz ktos kogo spotkałem na mieście "przyłożył mi " i sie obudziłem , drugi raz po zatkaniu nosa lecz moja żona szybko mi w tym przeszkodziła bo mnie obudziła ponieważ zacząłem chrapać.... prowadzę dziennik snów w kratkę , lecz od niedawna zmieniłem telefon i robie łatwo dostępne notatki głosowe , bardzo to pomaga (razem z narysowaniem czegos na dłoni bo przypomina o testach świadomości) ponieważ sny sa duzo bardziej realistyczne, na mirko panuje niesamowity bałagan i mój post pewnie zaginie gdzieś w tym szambie dlatego wołam kilka osób, które wydają mi sie kompetentne w tym temacie :) mam nadzieje ze nie zawracam za bardzo gitary :P nie jestem zniechęcony brakiem efektów także prosiłbym o praktyczne porady od was Mirki i Mirabelki

@Bonjornooo23: @seriwreck: @xandra: @Marcin71200: @TheySeeMeBowlin: @wujeklistonosza:

#swiadomysen #sen #sny #ld #luciddreaming #luciddream #luciddreams
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nie_quatschen: Nie istnieje apka ktora Cie idealnie wybudzi. Musialbys isc do kliniki podobnej do ośrodka medycyny snu instytutu psychiatrii i neurologii w warszawie gdzie podpieliby cie do badania polisomnograficznego z noca adaptacyjna (koszt 1800zl) -poczytaj co to zawiera.
Generalnie apki i smartwatche daja wynik "ex post" gdzie dane dostarczone po synchr urzadzenia sa obliczane na zewz serv a nie na samym urzadz czyli nic cie nie wybudzi w trakcie faz rem.
@seriwreck: Wiem ze to prymitywne , ale myślałem ze wystarczą takie dane jak oddech czy puls różny niż podczas innych faz poza rem do dania sygnału z jawy do snu za pomocą prostego smartwatcha z pulsometrem oraz wykorzystaniem mikrofonu w telefonie.
@wujeklistonosza: o której trzeba isc spac ?:P np dzisiaj spalem po pracy od 16 do 17 , i dzisiaj zamierzam pojsc spac np 22.30, bo to chyba ma znaczenie ?:) czy o czyms musze pomyslec o 3 czy 4 nad ranem ? czy zasnąć od tak poprostu ? czy zasnąć WILDEM ? (którego nigdy nie robiłem z obawy przed niewyspaniem :D )
@Nie_quatschen po planowanym przebudzeniu najlepiej zmusić mózg do pracy czyli np. czytanie przez 20 minut i potem znowu do wyra , u mnie wtedy mam często tak, że przechodzę z jawy prosto w sen świadomy, bez chwili przerwy w świadomości. Świetne to jest, najpierw widzisz to co po zamknięciu oczu czyli nic, nagle pojawiają się kształty, zarysy aż po chwili wszystko nabiera kolorów i zaczyna żyć, tak jak w rzeczywistości a ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wujeklistonosza: @Nie_quatschen: Kolega Ci proponuje "WBTB". Dziala, ok, ale jak robisz ta technika to nie łącz innych technik z tym bo bedziesz niesamowicie niewyspany i na poczatku sie w to nie baw bo tego nie udzwigniesz. Czyli idz spac zawsze o 23. Pozniej ustaw sobie budzik na 6 rano (4 faza rem zaraz po 6:30 powinna sie zaczac). Wstań baardzo delikatnie sie rozbudz okolo 10 min a pozniej idz spac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nie_quatschen: Ah i wszelkie wybudzacze typu apki w telefonie sobie daruj nie warto tracic na nie czasu bo kompletnie nie dzialaja. Ich skutecznosc jest nawet nizsza niz zalozenie przedmiotu do snu ktory bedzie cie uwieral przez to sen bedzie bardziej poszarpany i moze latwiej będzie Ci wejsc w LD. Smartwatche sa dobre no dzieki nim mozesz zobaczyc jak u Ciebie sie ksztaltuje faza rem ale one nie wybudza cie w czasie