Wpis z mikrobloga

Czy próbował ktoś olejku CBD angielskiej firmy Pure Life z allegro?
Ja go kupiłem do testowania, bo cena dobra, ale mam wątpliwości. Znacznie odbiega od olejku, który wcześniej testowałem. Jest jaśniejszy, bardziej rzadki i nie ma charakterystycznego posmaku, który znam z olejków Biokonopia oraz olejków RSO. W zasadzie wygląda to jakby to był sam olej konopny z nasion... Odnośnie działania to póki co, też niespecjalnie, ale dopiero zaczynam testy. Może się źle nastawiłem...
Najchętniej przebadałbym go testem na kannabinoidy, ale z tego co się zorientowałem to musiałbym wydać ponad 100 EUR( ͡° ʖ̯ ͡°)

#narkotykizawszespoko #psychologia #cbd #wykopjointclub #nerwica
  • 5
@100-letz: Szczerze nie wiem i nie bardzo chce mi się teraz szukać. Ja stosuję, bo czuję, że działa na mnie bardziej niż wiele innich suplementów, które próbowałem.

Na szybko znalazłem taki dokument WHO:
https://www.who.int/medicines/access/controlled-substances/5.2_CBD.pdf
Jest tam mowa o badaniach nad użyciem w epilepsji:
"CBD has been demonstrated as an effective treatment of epilepsy in several clinical trials, with one pure CBD product (Epidiolex®) currently in Phase III trials. There is also
@mindrape: dzięki za zawołanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@100-letz: badań nad #cbd jest bardzo wiele, a ich ilość rośne w zawrotnym tempie ze względu na bardzo duży potencjał terapeutyczny konopi.

Zapraszamy Cię tutaj gdzie znajdziesz zbiory odesłań bezpośrednio do badań. Możesz zajrzeć też bezpośrednio na PubMed pod hasło cannabidiol tutaj. Znajdują się tam również badania, w których została zastosowana podwójna ślepa próba.

Oczywiście jeśli pojawią
@konrad5647 Jeśli chodzi o ten Pure Life to ciężko jednoznacznie powiedzieć, ponieważ biorę w tej chwili wiele różnych suplementów i nie wiem na ile moje samopoczucie jest efektem któregoś z nich. Przy biokonopi czułem jednak dość wyraźne odprężenie w niedługim czasie po zażyciu, tutaj tego nie ma. Oczywiście samo działanie CBD jest dość delikatne, jednak było wyczuwalne. Myślę, że jeśli Pure Life jakoś działa, to jednak dużo słabiej...