Wpis z mikrobloga

@piczomagnez: w nowych skwalach az tak nie pekaja, ale w razie W to producent wymienia bez gadania na nowa szybe. Ja mam spartana czyli te same szyby, ale troche lepsze mocowanie i mialem wymieniona juz czarna i przezroczysta szybe.
@slonski_pieron: nolan to garnek w porownaniu do skwala
@piczomagnez: zobacz jeszcze shark spartan, podobna kasa a duzo lepsze wykonanie. Akurat te dwa modele maja slaby mechanizm wyjmowania szyby.
Najlepiej przymierz wszystkie i ocen ktory najbardziej pasuje do Twojej glowy
@slonski_pieron: mialem n86 i po przesiadce na spartana to jakbym kask trzy polki wyzej zalozyl. Moze n87 jest troche poprawiony wzgledem n86, ale jak przymierzalem to jakos srednio mi pasowal
@piczomagnez: Miałem sharka na głowie, a wybrałem nolana. Nolan w pierwszym kontakcie wydał się o wiele solidniejszy, wykonany lepiej i z lepszych materiałów. Ostatecznie wybrałem go, bo lepiej leżał na głowie. Brałem pod uwagę jeszcze hjc, ale nie miałem gdzie go przymierzyć. Nolan super, ale mam wrażenie, że jest głośny (nie mam porównania do innych kasków z tej półki cenowej).
@piczomagnez: Może HJC FG 17, albo ST - są już z włókna szklanego, a nie termoplastu. Z tym, że jak masz tak ustawioną szybę w moto, że strumień powietrza idzie na kask to będzie bardzo głośny. Np. na nakedzie jest stosunkowo cicho.