Wpis z mikrobloga

Meh, nie rozumiem tego, co ostatnio zdarzyło się podczas jazdy autobusem #kzkgop #ztm

Po wejściu na przystanku, od razu zakupiłem bilet poprzez #skycash - wybrałem, wpisałem dane karty, wyskoczyło "realizowanie płatności", apkę zminimalizowałem. Kilka przystanków dalej weszli kanarzy i jeden z nich podszedł do mnie w celu kontroli, wiadomo. Pewny siebie włączam Skycash, a tam komunikat "płatność wygasła" czy coś takiego - mnie od razu stres wziął, nie powiem, a kontroler już ucieszony, że może wystawić z rana pierwszy mandat, mówi: "Płatność na miejscu czy później?". Ja się próbuję tłumaczyć, że mi transakcja nie przeszła najwidoczniej, a ten nie reagując powtarza swoją kanarzą regułkę niczym robot.
Wkurzony, akurat miałem stówę w portfelu, to mówię, że zapłacę na miejscu. Wydał resztę i zaczął wypisywać swoje potwierdzonko, a mnie właśnie w tym momencie coś ruszyło, żeby sprawdzić opcję kontroli biletów czy przypadkiem bilet jednak się tam nie znajduje. I wiecie co? Był tam.
Podchodzę do typka, pokazując mu, że jakimś cudem ten bilet tam jest, godzina się zgadza itd. On z niedowierzeniem popatrzył i stwierdził, że już i tak mi nie może tego cofnąć, tylko z kwitkiem mam się odwołać w siedzibie ZTM.

Dlaczego? (°°
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipiseek: oj wiem, że pospieszenie się to był błąd z mojej strony, ale ja aplikacji nie zamknąłem tylko przełączyłem się na przeglądarkę - ona w tle normalnie pracowała. Poza tym to komunikat, który mi wyskoczył wynikał z tego, że po zakupie biletu aplikacja powraca do ekranu wyboru biletu i jeżeli się w określonym czasie nic nie kliknie, pojawia się menu główne z taką właśnie informacją. Nie miało to nic wspólnego
  • Odpowiedz
@Mortemek: albo porządek w papierach. Wyobraź sobie: mandat wystawiony, wszystko fajnie cacy. A tu nagle będzie go anulował. Od razu nasuwa się podejrzenie przyjęcia korzyści majątkowej. Może nie mają odpowiednich procedur na takie cuda.
No i takie papierki są skrzętnie ewidencjonowane. Nie ma tak, że go wyrzuci, czy coś.
  • Odpowiedz
@Mortemek: mialem podobnie, bok skycash odpisal mi ze biletu nie kupilem xd myslalem ze w logach znajdą i wstawią się za mną a oni przeciwko mnie. Na szczęście odwołanie bylo skuteczne z wyciągami z konta i screenami aplikacji, ale ja juz ze skycasha zrezygnowałem na rzecz mobilet, wlasnie przez antyludzki bok, i prowadzę internetową krucjatę przeciwko im xd
  • Odpowiedz