Wpis z mikrobloga

@Juan_xD Interesuje mnie co jest kuszącego w takiej muzyce. Sam słucham mały procent folkmetalowych piosenek z taką delikatną odmianą growlu/screamu i to mi się podoba. Teksty odwołujące się do natury, starych ludów, itd. Ale słuchając np. takiego Immortala jestem w szoku. Czuję się rozdrażniony podczas słuchania oraz te teksty przesiąknięte destrukcją, nienawiścią są dla mnie chore. Wiem, że to są moje subiektywne odczucia i każdy odbierze to inaczej, ale nigdy nie poznałem
@wlodi0412: tak jak napisano wyżej fajne umpa umpa i rzępolenie na gitarze, a wycie tudzież żabi rechot > 90% czystego śpiewu. Po prostu muzycznie jest to doskonały gatunek. Jeśli dodają atmosferę zabawnymi tekstami i larpowaniem to jeszcze lepiej.
@wlodi0412 jak to się mówi Black metal jest wojną. Jeśli nie nienawidzisz ludzi i czujesz szacunek do każdej istoty ludzkiej to nie masz w blacku czego szukać. Jest to zlepek mistycyzmu, śmierci, nienawiści, depresji i wszystkiego innego co negatywne. Oczywiście są wyjątki jak i odłamy Black metalu.
Po prostu co w tym widzicie? Bo mi się wydaje, że coś więcej niż muzykę.


@wlodi0412: Bo to jest "coś więcej", a dokładniej ideologia. Zwłaszcza w black metalu, wystarczy sobie przypomnieć lata 90 - zbuntowana młodzież, mająca skrajnie prawicowe poglądy, która poprzez gitary i perkusję uzewnętrzniała swoją niechęć do chrześcijaństwa
@dracul
Czyli black metal nie jest niczym dobrym. Widzę po prostu, że ciągłe słuchanie o śmierci, wojnach, okultyzmie, szatanie, itd. to nie jest nic co budzi przyjemne emocje i jest wskazane dla ludzi. Liczyłem tak na prawdę, że napiszecie coś co mnie do black metalu zachęci hehe

@Poro6niec

I dlatego właśnie na kulturę punk patrzę delikatnie z góry. Dlatego, że walczyli konkretnie z chrześcijaństwem (w niewielu przypadkach tak jak należałoby - czyli
nabijających się z islamu, buddyzmu


@wlodi0412: A co im zrobił buddyzm xDD? albo islam? Przecież m,.in dlatego Varg Vikernes palił kościoły - stały na miejscach gdzie kiedyś jego praojcowie odprawiali rodzime rytuały religijne
Tu masz 2 minutowy wycinek dokumentu na ten temat
Poro6niec - > nabijających się z islamu, buddyzmu

@wlodi0412: A co im zrobił buddy...
@Poro6niec Na temat chrześcijaństwa to prawda. Tylko popatrz na to z tej strony. Na świecie mamy 7.5mld ludzi. 25% to muzulmanie czyli niecałe 2mld. W większości krajów muzułmańskich ponad 70% muzułmanów popiera ekstremizm, czyli obecnie jedno z największych zagrożeń na świecie. Islam prowadzi można powiedzieć krucjatę przeciwko bezbożnemu światu. A black metalowcy walczą z Kościołem, który kiedyś pozabierał ich przodkom domy i nawet ich nie znali. Jednocześnie daje im swobodę wyznania i
Taka walka z kasztanami a nie z tym co się na prawdę liczy.


@wlodi0412: walka z tymi, którzy mają krew na rękach - to tak jakby złodziej okradł Ci dom a Ty np postanowiłbyś wziąć zemstę na np handlarzu narkotyków
@Poro6niec Patrząc na to w ten sposób można czuć nienawiść do chrześcijaństwa, ale taka bierność w stosunku do wszystkiego co złe na świecie a wojna z Kościołem wydaje mi się po prostu głupie, bez sensu, bo co przyniesie dobrego dla świata?
@Poro6niec Jest ok, tylko moim zdaniem nie powinno się okazywać aprobaty w żaden sposób dla nich za to, że ppalili kościoły. Ktoś jeszcze mógłby np. zabjjać kontynuatorów tradycji galijskiej za to, że Ci wymordowali i wysiedlili Etrusków mieszkających na tamtych terenach wcześniej. To jest dla mnie bezsens. Zamiast łączyć ludzi to takie rzyganie nienawiścią i jadem.
@wlodi0412: cóż ujmę to tak : Happy music makes me angry, angry music makes me happy. Przy tej muzyce uwielbiam spacerować szczególnie przy symfonicznym black metalu który brzmi jak poezja samego diabła albo bardziej #!$%@? black metal gdy wracam zmęczony z roboty. Warto niektórym blackowym zespołom dać szanse bo mają w sobie to coś wyjątkowego i nie wszystko kreci się koło dupy szatana i #!$%@? żydów w obozach
dracul - @wlodi0412: cóż ujmę to tak : Happy music makes me angry, angry music makes ...