Wpis z mikrobloga

@Ruswelt: Powinno być "czytnik vs papier". Wolę czytnik, tekst wygląda tak jak sobie ustawię (font, wielkość, ewentualnie przeedytuję css), i wygodniej się trzyma. Natomiast jak mam wybierać "Kindle vs papier" to biorę papier, nie znoszę zamkniętych rezerwatów.
@gnimalf:

bo kindle to tylko urządzenie, jak komputer. Może się zepsuć. A niektórych tytułów nie chce się gubić. :)


Przecież możesz e-booka skopiować i trzymać w kilku/kilkunastu/nawet kilkudziesięciu miejscach jednocześnie.

A w przypadku Kindle'a przesyłanie e-booków przez maila sprawia, że te zapisują się w chmurze. Kupujesz nowego Kindle'a i automatycznie masz dostęp do wszystkiego, co wrzuciłeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bo kindle to tylko urządzenie, jak komputer. Może się zepsuć. A niektórych tytułów nie chce się gubić. :)


@gnimalf: gry na Steam też otwierasz w Notatniku i na wszelki wypadek przepisujesz do zeszytu?
@Ruswelt: Czytam książki od ok 30 lat, od kwietnia 2010 posiadam czytnik e-booków i... od tamtej pory nie wróciłem do papieru.

Czasem miałem okresy bardzo silnej tęsknoty za papierem, gdy chciałem rzucić e-papier w cholerę i zacząć kupować lub wypożyczać fizyczne książki, ale przeciwko pierwszemu stanęły względy finansowe (e-booki są tańsze), a przeciw drugiemu - słaba dostępność książek w bibliotece. Większość tamtejszych pozycji pamięta czasy głębokiego PRLu.

Dzisiaj na papierze kupuję