Wpis z mikrobloga

#hbogo #netflix

Wpisu tego dokonuję po trzech piwach i w stanie skrajnego w----a, bierzcie na to poprawkę.
Wersja tl:dr w postaci graficznej jest jako załącznik.

*

Zakończyłem subskrypcję na Netflixie - chcą podnosić ceny, a za 34zł/mc nawet HD nie dawali - no, to zrobię sobie parę miesięcy przerwy, żeby zasugerować swój brak zgody na takie numery. A przy okazji zobaczę, jak tam u konkurencji.

Na początek postanowiłem wypróbować HBO GO. Wygląda fajnie: Gra o Tron, Detektyw, The Wire, Sopranos, Zakazane Imperium i cała masa świetnych filmów oraz seriali. Nawet "Infinity War" mają! I jeszcze ta cena - 20zł miesięcznie - wydaje się bardzo atrakcyjna jak na TAKĄ zawartość. Zwłaszcza, że w Polsce Netflix z różnych przyczyn oferuje tylko niewielką część swoich zasobów.

No, to próbuję się zarejestrować i na samym początku dostaję cios dechą w ryj: podawaj pan numery karty, bo inaczej nie wpuszczamy. Żeby nie było: na Netflixie mogłem kupować karty podarunkowe i bez problemu doładowywać. Otworzyłem pierwsze p--o i zacząłem kopać w necie. Niby HBO ma "vouchery", tyle że w żaden sposób nie można już ich zdobyć ani kupić, spadaj pan na drzewo.

Po dłuuugich poszukiwaniach poddałem się. Dodałem limity na swojej karcie, teraz zaryzykujemy i podałem numery. Rejestracja przeszła, witamy! Przeskakuję ucieszony na telewizor, próbuję się zalogować: D--A, nie interesują nas żadne dane do logowania, musi pan podać Jedyny Słuszny PIN. Lekko zdenerwowany otwieram drugie p--o, wracam na komputer, przeszukuję ustawienia - niczego nie ma, ID klienta i kod promocyjny oczywiście nie zadziałały. PIN powinien być w zakładce Urządzenia, ale tam go oczywiście nie ma.

Przeszukuję internet, próbując znaleźć pomoc i dowiaduję się, że c---a sobie pooglądam na moim telewizorze (LG), ponieważ ich polityka jest taka, że na telewizorze przyjmą pin wyłącznie od
OPERATORÓW, a moje konto internetowe mogę sobie wsadzić w dupę i zatańczyć poloneza. Na Wykopie też było kilka tematów o tym - problem miał np. @Apollyon_Askalon w tym wątku albo @Dominias , który pisał o tym tutaj. Nie sprawdzałem tego wcześniej - bo niby cudem mogłem przewidzieć, że firma TELEWIZYJNA będzie w działaniu na TELEWIZORZE odjaniepawlać TAKIE posrane cyrki?!!

Otwieram trzecie p--o i podsumowuję swoje możliwości:
1) uzyskać pin od jaśnie szanownego
Operatora, czyli podpisać umowę na 12 miesięcy w ciemno. Przy czym cena wynosi >=30zł u dostępnych dla mnie Operatorów**.
2) wydać 500-1500zł na jakiś dobry Android Box i podpiąć do telewizora.
3) oglądać na monitorze

A zatem dziękuję im serdecznie (tak naprawdę serrrdecznie, aż zęby zgrzytają z wściekłości przez stracony czas i nerwy). Nie zamierzam się męczyć oglądaniem filmów na monitorze (nie po to kupowałem dość drogi telewizor za ciężko zarobione pieniądze) ani wydawać ciężkich pieniędzy na dodatkowy sprzęt. Subskrypcję anulowałem od razu, niczego nie oglądając - i niech spadają na drzewo.

Nie mam zielonego pojęcia, jak oni zamierzają konkurować z Netflixem.
jagoslau - #hbogo #netflix

Wpisu tego dokonuję po trzech piwach i w stanie skrajne...

źródło: comment_yKomGot9WDARZ9PS0CUq78lgjDL1pzdN.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach