Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki mieszkające w #holandia -
tak z ciekawości, jakie są koszty życia w Holandii, np. Amsterdamie albo okolicach? To prawda, że mieszkanie ok. 1000 euro/miesięcznie, a jedzenie 50 euro/tydzień?
Wiem, że to zależy od komfortu :) ale szczerze mówiąc, to w ogóle nie mam pojęcia, ile się tam zarabia, ile kosztuje normalne życie... No ogółem, jak to tam wygląda :) Z góry bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  • 5
@austra: Jezeli chodzi o Amsterdam:
Mieszkanie 1 bedroom w dobrej dzielnicy to koszt 1500-1800 EUR z rachunkami. Studio wyjdzie taniej, ale rzadziej wystepuja i kosztuja z 1200-1400. Mowimy tu o koszcie najmu + rachunkach + internecie + podatku od sciekow itp. Mozna znalezc taniej, ale wtedy albo bedziesz jechala do centrum 1h, albo bedziesz mieszkala kilkadziesiat km od miasta i wydawala 300 EUR na miesieczny. Dodatkowo wiekszosc osob chce 2 miesieczny
@austra: z drugiej strony pracując na etacie pracodawcy czesto pokrywają koszty dojazdu, i tak na przykład u mnie w Amsterdamie pracują ludzie jeżdżacy z Hagi czy z jakichś zadupi, więc nie ma tragedii (oprócz czasem straty czasu na dojazdy)
@austra: polecam życie w innej części kraju, jest taniej. Może nie tak klimatycznie, jak w Amsterdamie, ale też ładnie wtedy studio kosztuje 600 e plus opłaty, a mieszkanie ok 1200 euro. Na jedzenie zazwyczaj ludzie wydają 100 e/tydz