Wpis z mikrobloga

Czy dorzucenie good mornings na koniec jako akcesorium to dobry pomysł na wzmocnienie upper body? W jaki sposób dobieracie sobie obciążenie przy tego typu akcesoriach które maja służyć wzmocnieniu słabych punktów?
#mikrokoksy #silownia
  • 13
@Kasahara: dzięki. Szukam czegoś bo jak analizuje swoje squaty to mam wrażenie ze przy większych dla mnie obciążeniach mam spory problem z wyprostowaniem torsu i pochylam się mocno do przodu, a potem najpierw podnoszą mi się biodra i potem dopiero podnoszę torso i wychodzi z tego taki good morning właśnie :D
@urak666: o kurcze, zaskoczyłeś mnie z tymi czwórkami :) nie bardzo tylko umiem zrozumieć jak ich słabość przekłada się na ten brak możliwości podniesienia torsu we wczesnej fazie wstawania :)
to w większości przypadków słabe czworoglowe i ciężar przenosisz na tylną taśmę.


@urak666: BARDZO bym uważał z takim twierdzeniem i szczerze w to wątpię szczególnie u osób początkujących.

@ArRog: Moim zdaniem to jest wina zupełnie złego wzorca, złej techniki. Bardzo możliwe że upper back nie trzyma, jest od startu w złej pozycji, klata nie jest wypięta. Następnie schodząc za bardzo się składasz jak scyzoryk, klata leci w dół, nie jest
@IntruderXXL: niestety nie mam żadnego filmu od boku z ciężkich serii :(
Ale Twój opis wydaje się bardzo trafiony. Dokładnie czuje się tak, jak opisałeś - składam się w dół pod ciężarem (nie umiem pozostać wyprostowany schodząc w dół) i nie mam potem siły przeć na sztangę żeby się wyprostować.

Jak w takim razie wzmacniać upper back? Jakie akcesoria byś zalecił?
@IntruderXXL: racja, tyle że to w 99% nie jest kwestia zbyt słabych prostowników, moim zdaniem. I to nie znaczy, że nagle mamy zaczac robić leg press i Bułgary na każdym treningu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po pierwsze to kwestia techniki i treningu, dopiero po tym można zerknąć na braki w hipertrofii - i w tym przypadku to rzadko kiedy jest tylna taśma.

@ArRog: trenowanie ruchu we
@ArRog: To nie tyle wina bardzo słabej góry pleców (chociaż też może być), a bardziej braku właściwej techniki, umiejętności trzymania jej, ogólnie trzymania napięcia. Czy robisz siad low bar i używasz pas?
high bar, bez pasa.


@ArRog: No to masz przyczynę :) Ja bym zrobił tak, zmiana na low bar, do tego zakup pasa i nauka jego AKTYWNEGO używania. Bo jestem niemal pewien teraz, że nie trzymasz napięcia, plecy nie są spięte, schodząc w dół tracisz jeszcze więcej napięcia, i plecy/tułów jest "miękki" bez napięcia dlatego wygląda to tak jak wygląda.

Wall squat jak zawsze pomoże, bo przez to że ściana blokuje wymusi