Wpis z mikrobloga

#kompytery #technologia #laptopy #linux #windows

Czy istnieją takie komputery(najlepiej laptopy) na którym mam w środku dwa komputery.
Jest tam przełącznik którym przełączam że teraz pracuję/włączam komputer 2, wtedy klawiatura i ekran przełącza się do obsługi komputera 2 ale jak chcę skorzystać znów z komputera 1 to wtedy cyk i przełączam na komputer 1 i klawiatura oraz ekran przełączają się do obsługi komputera 1.
Tylko nie wspominajcie mi tu wirtualnych maszyn, bo nie pytam o to, tylko o sprzętowe rozwiązanie.

Pobierz ce029c47 - #kompytery #technologia #laptopy #linux #windows 

Czy istnieją takie ko...
źródło: comment_9p70iKqU63qLG4f4okgCPKJkQnijDkG1.jpg
  • 10
@Niedzwiedz87: jeśli dobrze zrozumiałem to rozwiązanie jest to zwyczajny dual boot jak z grubem, ale dla chromebook'a

@Formbi: dokładnie, chyba cycki zaćmiły moją ideę ( ͡ ͜ʖ ͡) więc wyjaśniam poniżej

@Blade: @aegypius: podział na dwa dyski nie rozwiązuje problemu, przedstawiam rysunek mojej idei, jest to jeden laptop w którym są jakby dwa niezależne laptopy które działają w tym samym momencie i mogą
Pobierz ce029c47 - @Niedzwiedz87: jeśli dobrze zrozumiałem to rozwiązanie jest to zwyczajny d...
źródło: comment_nMY8igmuhZRKavzeGal33y1RyXUqnN8r.jpg
@ce029c47: Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, istnieje coś takiego jak synergy gdzie dwa połączone w sieci komputery dzielą klawiaturę i mysz ale żeby były jeszcze w jednym laptopie to nie :P
@Formbi: Staramy się podpowiedzieć workaroundy skoro nie spotkaliśmy się z rozwiązaniem docelowym.
W sumie coś podobnego teoretycznie dałoby się zrobić ze stacjonarnym.


@Formbi: raczej dałoby się na stacjonarce, ale byłoby to duże, a patrząc jakich rozmiarów są laptopy to aż korci żeby zdublować flaki na kanapkę i mieć dwa w jednym
@Blade: to synergy brzmi jak remote desktop z większymi możliwościami konfiguracji, wolałbym bez workaroundów, tylko dokładnie rozwiązanie jak przedstawiłem.
może jakiś producent trafi tu kiedyś na mirko i zbudują takie komputery ( ͡ ͜ʖ ͡)