Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 724
W roku 1990 TVP Katowice jako pierwsza polska stacja rozpoczęła emisję Simpsonów. Odcinki były jednak retransmitowane (wraz z reklamami) z brytyjskiej stacji Sky One; po emisji pierwszego sezonu nadawanie zakończono, gdy okazało się nielegalne.

#ciekawostki #stream #simpsons
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sroka22: Masz rację kolego. Ustawa o prawie autorskim została przyjęta u nas w 1994 r. Zanim to się stało to u mnie w bloku funkcjonowało nielegalne studio nadawcze, które puszczało filmy z kaset VHS po kablach antenowych do wszystkich mieszkań xDDD
  • Odpowiedz
@Blinddy: Nie wspomnę już o tym, że Harcerska Rozgłośnia Radiowa miała audycję na której nadawała piski i zgrzyty dla Atari, Commodore, Spectruma i Amstrada. Pewnie coś jeszcze by się tam znalazło xDD
  • Odpowiedz
@cherryman: No ten teges.. u mnie w mieście funkcjonowało pirackie radio "Bunkier" xDDD


Jeśli chodzi o to co działo się w całym kraju to ciężko jest mi się wypowiadać. Sądzę, że takich wariatów to się przynajmniej kilku znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Faktem jest, że skala piractwa fonograficznego itd na terenie całego kraju była ogromna.
  • Odpowiedz
@vikop-ru: kojarzę telewizję Rondo - nadawała w czasach telewizyjnej prosperity, kiedy to właśnie był dziki zachód i nie było regulacji. Po 1994 została przejęta przez Polonię 1 i na śląsku to właśnie P1 wskoczyła na jej pasmo.
Nie wiem jak było z legalnością tej stacji, ale kojarzę, że było na nie olbrzymie zapotrzebowanie i na giełdach elektronicznych jak ktoś sprzedawał anteny, to reklamował się właśnie tym, że ich sprzęt odbiera
  • Odpowiedz
@aegypius: Faktem jest, że w tamtym okresie czasu ludzie dorabiali się dobrych pieniędzy na handlu sprzętem TV-SAT. U mnie w mieście praktycznie na każdym bloku istniała zbiorcza instalacja satelitarna, która dostarczała zdekodowany sygnał satelitarny do każdego mieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º) i nikt nie potrzebował dekoderów xD
  • Odpowiedz