Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was w sklepie aleshop.pl/miał doświadzczenia z tym sklepem? Mają dobre ceny w porównaniu z konkurencją ALE opłata tylko przelewem online/przelewem tpay oraz brak możliwości odbioru osobistego/wysyłki za pobraniem. Sklep ma siedzibę Nowe Sady 17, 94-102 Łódź, w googlach widnieje tam - Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale jest to duży budynek, może jakieś biura/pomieszzenia są wynajmowane. Ceneo ostatnio dobre opinie (na początku słabo), na www.legalniewsieci.pl brak jakiegokolwiek info (odpisali żę wygląda ok ale się przyjrzą)

"Dzień dobry, wszystko co Pan opisał ma znaczenie, jednak sklep posiada dużo pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl co oznacza, że zamówienia realizuje - sprawdzimy sklep dokładnie i damy znać. pozdrawiamy"

Myślicie, że sklep to scam? Na co zwracać uwagę chcąc być pewnym, że sklep to nie przekręt?
REGON 380329694
NIP 7271718173

Czat z aleshop.pl:
Ja11:26
Witam,

czy możliwy jest u Państwa odbiór osobisty?

11:28
Przepraszamy, ale w tym momencie wszyscy konsultanci są zajęci. Proszę, zostaw nam swój adres e-mail, a my odpiszemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wsparcie dołączył(a) do chatu

Wsparcie11:28
Witam serdecznie

Wsparcie11:28
niestety ze wzgledu na duzy wspolnczynnik nieodbieralnosci

Wsparcie11:29
nie posiadamy takiej opcji w sklepie

Ja11:34
Rozumiem, a czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

Wsparcie11:35
również nie posiadamy

Wsparcie11:35
konkurencja nas nie lubi

Wsparcie11:35
i zamawiała na fałszywe adresy narażając nas na koszty

Ja11:37
rozumiem, dziękuję za informację.

#sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 463
  • Odpowiedz
@jacek-d @Ceneo w związku z tym, że skala jest naprawdę duża chciałbym zapytać:

1. jakie środki zamierzacie podjąć w tej sytuacji i na przyszłość?
2. czy posiadacie system wykrywania przekrętów (fraudów)? jeśli tak, to dlaczego w tym wypadku nie zadziałał, ewidentnie tutaj jest duże odchylenie od normy sprzedażowej
3. sklep który sprzedawał produkty do 300 zł, a nagle sprzedaje >500, czy >1000 automatycznie trafia do weryfikacji?
4. jak wygląda weryfikacja? czy sprawdzacie
  • Odpowiedz
http://aleshop.pl/ :
Witam serdecznie, z wielkim ubolewaniem lacze sie w bolu z pokrzywdzonymi.

Ja rowniez jestem jednym z nich, z niewiadomych przyczyn (prawdopodobnie konkurencja) zostaly zlozone wobec mojej firmy donosy do bankow oraz do operatorow platnosci, nikt nigdzie nie dal mi sie wypowiedziec, jak mam wywiazac sie z umowy jesli nie dostalem ani grosza ?
Bo cale srodki zostaly zablokowane ?
Jak mam Panstwu wyslac towar ktory mialem zamowiony u dystrybutorow skoro
  • Odpowiedz
@Ceneo: Teraz to juz troche za pozno. Sami przyznaliscie na facebooku, ze pozytywnie zweryfikowaliscie ten sklep. Oczywiscie do zadnej odpowiedzialnosci nie bedziecie sie poczuwac. Slabo. Dla mnie straciliscie wiarygodnosc.
  • Odpowiedz
Przelew wychodzący wyszedł - bank nie jest w stanie nic zrobić. Po kontakcie z mBank'iem zalecali przedstawienie sprawy organom ścigania. Tylko czy jest sens tak naprawdę żeby się człowiek denerwował, zgłaszał wszelkie zarzuty skoro pieniędzy tych już raczej nie zobaczymy. Akcja była zaplanowana, Ceneo mogło mieć wtykę po swojej stronie a co gorsza jeszcze ten złodziej śmieje się nam wszystkim w twarz...
  • Odpowiedz
@Bishop21: TAK, warto zgłaszać sprawę na Policję - nigdy nie można zakładać z góry jak potoczą się sprawy takiego śledztwa - czasy się zmieniają - Policja też nie stoi w miejscu i ma większe możliwości ścigania przestępstw w sieci. Najlepiej zgłosić taką sprawę w wydziale do Cyberprzestępczości, który jest w każdej Komendzie Wojewódzkiej.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem tłumaczeń oszusta to jakiś trolling? Usiłowanie stworzenia gówno burzy ?
Gra na czas ?
Czy poprostu szydera z nas ?
Trudno jest mi się pogodzić z moją głupotą jestem stratny prawie 3tysiace, w tym roku o wakacjach mogę sobie pomarzyc. Forum zostaje jedynym miejscem oprócz komisariatu gdzie mogę poruszyć tą sprawę tak naprawdę bo wstydzę się Tego bardzo.
  • Odpowiedz
Hej, jestem jedną z tych oszukanych osób. Wczoraj o 12 sprawdzalam strone, przesyłka w realizacji, a około 15 już sklep był zablokowany. Zgarnęłam wszystkie screeny ze sklepu, które mi zostały i które odzyskałam z cachy, maile, model produktu z ceneo, informacje o sklepie, które są cały czas widoczne na ceneo, potwierdzenie przelewu (płaciłam przez tpay w sobote blikiem). Udało mi się również jako jednej z pierwszych osób dodzwonić do tpay bo byłam
  • Odpowiedz
@b4s00fk4 @Drathir

Dziękujemy za wszystkie sygnały na temat działalności sklepu aleshop.pl. Tak szybko, jak tylko było to możliwe podjęliśmy działania (m.in. zablokowanie oferty sklepu), mające na celu wyjaśnić całą sytuację. W dyskusji pojawiło się wiele pytań dotyczących weryfikacji sklepu. Warto zauważyć, że promował swoją ofertę w naszym serwisie od ponad pół roku i został zweryfikowany zgodnie z naszymi procedurami. Z wiadomych powodów nie możemy ich ujawnić. Dodatkowo sklep ten uczestniczył w programie
  • Odpowiedz
Też zostalem oszukany. Płatnosci dokonalem wczoraj rano za posrednictwem Tpay. Dodzwonilem sie do nich dzisiaj rano i otrzymalem informacje, ze wprawdzie srodki poszly juz na konto oszusta ale konto zostalo zablokowane i za jskis czas do mnie wroca.
  • Odpowiedz
@Ceneo: W sobotę w południe zapłaciłem za telefon Samsung S9 sklepowi aleshop.pl wyłącznie dlatego, że pojawił mi się na stronie ceneo, jako najtańszy, z 450 pozytywnymi opniami (a 9 negatywów dotyczyło tylko długiej realizacji zamówienia, co mi nie przeszkadzało przy tak korzystnej cenie). Jeśli mam obawiać się sklepów listowanych przez ceneo.pl, to nigdy już z Waszego portalu nie skorzystam i będę przed tym ostrzegać.
Dotąd szemrane sklepy miały mało pozytywnych opinii,
  • Odpowiedz
@ceneo To przykre, ale daliście się nabić w butelkę jak wielu oszukanych przez złodzieja ludzi, dzięki czemu wzmocniliście dodatkowo jego zasięg. Wasze "procedury" najwyraźniej musicie diametralniezweryfikować, a przede wszystkim mieć głębszą świadomośćodpowiedzialności biznesowej. Już w chyba w weekend jakiś koleś wywalił Wam kilka punktów świadczących o tym, że jest to 100% scam, a nie wspomnę już o tym, od kiedy ten wątek jest maglowany na wykopie. Trudno mi uwierzyć w
  • Odpowiedz
@wowo_wawa: Moja sytuacja wyglądała tak samo na ceneo znalazłem Samsunga Galaxy S9 w atrakcyjnej cenie i z pozytywnymi opiniami "Ceneo" przekierowało mnie na stronę aleshop.pl i teraz jestem 1550 zł w plecy. Nigdy więcej Ceneo.
  • Odpowiedz