Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was w sklepie aleshop.pl/miał doświadzczenia z tym sklepem? Mają dobre ceny w porównaniu z konkurencją ALE opłata tylko przelewem online/przelewem tpay oraz brak możliwości odbioru osobistego/wysyłki za pobraniem. Sklep ma siedzibę Nowe Sady 17, 94-102 Łódź, w googlach widnieje tam - Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale jest to duży budynek, może jakieś biura/pomieszzenia są wynajmowane. Ceneo ostatnio dobre opinie (na początku słabo), na www.legalniewsieci.pl brak jakiegokolwiek info (odpisali żę wygląda ok ale się przyjrzą)

"Dzień dobry, wszystko co Pan opisał ma znaczenie, jednak sklep posiada dużo pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl co oznacza, że zamówienia realizuje - sprawdzimy sklep dokładnie i damy znać. pozdrawiamy"

Myślicie, że sklep to scam? Na co zwracać uwagę chcąc być pewnym, że sklep to nie przekręt?
REGON 380329694
NIP 7271718173

Czat z aleshop.pl:
Ja11:26
Witam,

czy możliwy jest u Państwa odbiór osobisty?

11:28
Przepraszamy, ale w tym momencie wszyscy konsultanci są zajęci. Proszę, zostaw nam swój adres e-mail, a my odpiszemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wsparcie dołączył(a) do chatu

Wsparcie11:28
Witam serdecznie

Wsparcie11:28
niestety ze wzgledu na duzy wspolnczynnik nieodbieralnosci

Wsparcie11:29
nie posiadamy takiej opcji w sklepie

Ja11:34
Rozumiem, a czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

Wsparcie11:35
również nie posiadamy

Wsparcie11:35
konkurencja nas nie lubi

Wsparcie11:35
i zamawiała na fałszywe adresy narażając nas na koszty

Ja11:37
rozumiem, dziękuję za informację.

#sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 463
  • Odpowiedz
Zrobiłem przelew tradycyjny na nr
59 2490 0005 0000 4000 5140 2480
Czy ktos z pokrzywdzonych również przelał tam swoje środki ?
  • Odpowiedz
@wykopani997 Z tego co wynika z relacji różnych osób w tym wątku, to: Sklep działał od kilku miesięcy i normalnie sprzedawał towary, tylko o małej wartości i nie tak atrakcyjne cenowo. Tym samym zdobył zaufanie w postaci dobrych komentarzy i "wkradł się w łaski" ceneo.pl. Sklep aleshop był w stanie uśpienia i przygotowywał się do przekrętu. W ostatni piątek (chyba) ruszyła akcja przekrętu - sklep wystawił masę towaru po okazyjnych cenach.
  • Odpowiedz
@Suro: Tak ja wczoraj przelałem rano. To konto z Alior Bank. Dzwoniłem do nich wczoraj po południu że zgłosic fakt oszustwa przyjeli a pòźnej oddzwonili że mam iść do swojego banku złożyć reklamację wraz z zgłoszeniem na Policji.
  • Odpowiedz
@wykopani997: zrobił się nagle sławny bo nagle wystartował z mega ofertami, do tego proponując dodatkowe 10% rabatu z okazji dnia kobiet.

Mi ta okazja wydała się bardzo podejrzana i prawie sam się naciąłem dlatego zacząłem szperać po internecie w poszkuwaniu jakichś opinii poza ceneo no i nic nie mogłem znaleźć poza zapytaniami innych użytkowników

Bardzo mało prawdopodobne, że sklep od tak wyskoczył znikąd i proponował tak dumpingowe
  • Odpowiedz
Spiskowiec, który twierdzi że jestem właścicielem sklepu tylko dlatego, że napisałam, że wcześniej zamawiałam dwa pendrive o niskiej wartości i oszust wysłał :) wyżej spiskowcu odpisałam na jakiej zasadzie oszust działa. Poczytaj.
  • Odpowiedz
@Gabor5: W sobotę napisałem do Ceneo 3 maile na adres "bezpieczeiństwo" odnośnie potencjalnego wałka.
Na żaden z moich maili nie odpowiedzieli ale pewnie takich zgłoszeń było więcej w tym czasie.

Również uważam to za zaplanowaną akcję.
Od jakiegoś czasu śledziłem oferty Huawei P20 i dopiero w piątek bodajże pojawiła się ta mega oferta od asleshop.pl
Do tego z rabatem 10% na dzień kobiet który to już całkiem wyłączył mi mózg ale resztkami świadomości postanwoiłem poszukać więcej info i zapytać na wykopie (znalazłem wątek OP
  • Odpowiedz
@PTaK007: Niestety my nie mamy wpływu na działania banku. To co my zablokowaliśmy, to subkonto sprzedawcy na które spływają środki i z którego sprzedawca dalej wypłaca na swój rachunek. Dlatego właśnie jesteśmy w stanie określić które transakcje mogą zostać zwrócone, a które ma sprzedawca. Takie subkonto to z jednej strony rodzaj zabezpieczenia, z drugiej podstawa automatyzacji procesu księgowania - dzięki niemu sprzedawca może od razu wysłać towar, nie czekając na
  • Odpowiedz
Obserwuję ten wątek od samego początku. Zadziwia mnie wiele aspektów. Osoby, które zostały oszukane wstydzą się tego. Dlaczego? Gdybym trafił na ten sklep pewnie też bym coś kupił. Strony typu niebezpiecznik i inne uświadamiają ludzi, aby nie ufać takim okazjom i ubolewają, że mimo dziesiątek przypadków pojawiają się nowe, a ludzie ciągle się nabierają. Co w tym dziwnego? Ludzie szukają okazji, bo taki jest rynek, a złodzieje to wykorzystują. Kiedy jakiś market
  • Odpowiedz
@wykopani997: Akurat dzięki naszym działaniom uratowaliśmy środki większości płacących w ostatnich dniach. Nie bez kozery posiadamy rozszerzoną licencję KNF i własny dział bezpieczeństwa i weryfikacji.
  • Odpowiedz
Czyli tak jak się obawiałem. Klienci Tpay mogę mieć nadzieje, bo ich środki mogły zostać zablokowane na subkoncie, a klienci robiący przelew bezpośrednio już kasy nie mają. Pewnie bank nie zablokował konta i czeka na jakiś wniosek organów ścigania, a w tym czasie oszust już dawno wypłacił całą zawartość.
A informacje o zablokowaniu konta najprawdopodobniej dotyczą subkonta, o którym mówi Pan Jacek.
  • Odpowiedz
@jacek-d: To zrozumiałe. Ludziom się jednak mylą konta z subkontami, rachunki bankowe sprzedawców z kontami firm pośredniczących w płatnościach. Aktualnie pytanie dotyczy tego czy Tpay kontaktowało się z bankami w celu blokady rachunków tudzież zgłoszenia domniemanego oszusta. Moim zdaniem nie, ale ludzie wciąż o to pytają. Czy może Pan udzielić zwięzłej odpowiedzi?
  • Odpowiedz
Spiskowiec, który twierdzi że jestem właścicielem sklepu tylko dlatego, że napisałam, że wcześniej zamawiałam dwa pendrive o niskiej wartości i oszust wysłał :) wyżej spiskowcu odpisałam na jakiej zasadzie oszust działa. Poczytaj.


@Duska22: w znalezisku na ten temat starasz sie przekonać ludzi ze jesli odblokuja konta oszusta to na pewno zwroci pieniadze bo kupowales tam 2 razy. Jestes jedyna osoba ktora cos tam kupiła i dostała towar ( ͡º
  • Odpowiedz
@woligater123: przejdź do tamtego wątku i poczytaj ile osób kupiło i otrzymali towar. Udowodnij, gdzie przekonuje ludzi, że po odblokowanie oszust zwróci im pieniądze? Sama straciłam teraz 1500 zł. Stuknij się w głowę.
  • Odpowiedz
@wykopani997: akurat przykład z marketami nie jest trafiony
Market jest tak dużą firmą, że może sobie pozwolić na sprzedaż 1 produktu bez zysku lub ze stratą aby przyciągnąć klientów nie tylko zwiększając znajomość marki ale również sprzedając inne produkty które ludzie wezmą "przy okazji"

Zgadzam się jednak, że nie ma co wstydzić się bycia oszukanym.
Sam jestem bardzo uważny i bardzo długo kupuję w internecie a prawie dałem się naciąć
  • Odpowiedz