Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was w sklepie aleshop.pl/miał doświadzczenia z tym sklepem? Mają dobre ceny w porównaniu z konkurencją ALE opłata tylko przelewem online/przelewem tpay oraz brak możliwości odbioru osobistego/wysyłki za pobraniem. Sklep ma siedzibę Nowe Sady 17, 94-102 Łódź, w googlach widnieje tam - Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ale jest to duży budynek, może jakieś biura/pomieszzenia są wynajmowane. Ceneo ostatnio dobre opinie (na początku słabo), na www.legalniewsieci.pl brak jakiegokolwiek info (odpisali żę wygląda ok ale się przyjrzą)

"Dzień dobry, wszystko co Pan opisał ma znaczenie, jednak sklep posiada dużo pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl co oznacza, że zamówienia realizuje - sprawdzimy sklep dokładnie i damy znać. pozdrawiamy"

Myślicie, że sklep to scam? Na co zwracać uwagę chcąc być pewnym, że sklep to nie przekręt?
REGON 380329694
NIP 7271718173

Czat z aleshop.pl:
Ja11:26
Witam,

czy możliwy jest u Państwa odbiór osobisty?

11:28
Przepraszamy, ale w tym momencie wszyscy konsultanci są zajęci. Proszę, zostaw nam swój adres e-mail, a my odpiszemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wsparcie dołączył(a) do chatu

Wsparcie11:28
Witam serdecznie

Wsparcie11:28
niestety ze wzgledu na duzy wspolnczynnik nieodbieralnosci

Wsparcie11:29
nie posiadamy takiej opcji w sklepie

Ja11:34
Rozumiem, a czy możliwa jest wysyłka za pobraniem?

Wsparcie11:35
również nie posiadamy

Wsparcie11:35
konkurencja nas nie lubi

Wsparcie11:35
i zamawiała na fałszywe adresy narażając nas na koszty

Ja11:37
rozumiem, dziękuję za informację.

#sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 463
  • Odpowiedz
@Damiaann Masz rację, co do marketu. Chciałem tylko napisać, że nie każda obniżka ceny jest oszustwem. Jednak główną moją myśl zdecydowanie podtrzymuję. „Szczęściem” jest jeszcze chyba to, że tym bandytom nie zawsze chce się do końca popracować nad pomysłem i robią proste byki, dzięki czemu takie strony jak np. legalniewsieci mogą wysyłać alerty. Ten parch był nieco sprytniejszy. Nawet nie chcę myśleć, co działoby się gdyby wszystko naprawdę było dopracowane na
  • Odpowiedz
@PTaK007: Niestety nie mamy wpływu na działanie banku, dlatego skontaktowaliśmy się wczoraj z wydziałem cyberprzestępczości w Łodzi z informacją o sytuacji. Miejcie proszę na uwadze, że ze względu na procedury wewnętrzne, nie o wszystkim będziemy informować na forum. Każda z osób, której środki udało się zablokować otrzyma od nas informację w ciągu 24 godzin.
  • Odpowiedz
Niska cena przy zakupach on-line powinna budzić obawy ale nie jest wyznacznikiem rzetelności sprzedawcy. Ja dałem się tutaj oszukać na czytniku, który był zaledwie 10zł tańszy niż u konkurencji. Robię zakupy w necie od 19 lat, w grudniu kupiłem w innym sklepie gopro7black o 400zł taniej niż na popularnym Alle i wszystko było cacy. Każdy wcześniej czy później może paść ofiarą oszustwa, nawet jeżeli nie jest naiwny.
  • Odpowiedz
@Gabor5: Trzymaj się Mirku,
1. my z Tpay fakt, możemy być optymistami, ale kasy póki co nie widzimy i kto wie ile to potrwa
2. szansa, że jego konto w banku jest zablokowane też jest spora - prawdopodobnie oszustwo mu do końca nie wyszło - Tpay zamroził mu środki i zapewne poinformował o podejzeniach jego bank. Tylko informacji z banku tak łatwo nie otrzymasz jak z Tpaya, pewnie potrzebna wizyta
  • Odpowiedz
@PTaK007: Dokładnie - zwłaszcza jak sklep miał mnóstwo zweryfikowanych zakupem pozytywnych opinii od ludzi, którzy pisali więcej opinii niż jedną. Wiem, bo sprawdziłem go przed zakupem. Też kupuję w internecie od zawsze i też to moja pierwsza w topa, na setki udanych tranzakcji.
  • Odpowiedz
@jacek-d . To bardzo istotne i cieszę się z każdej zwróconej przez Was złotówki oszukanym ludziom.
Bardziej jednak przekonałaby mnie psota statystyka. Tyle wpłat puściliśmy, a tyle zatrzymaliśmy.
  • Odpowiedz
@Duska22: ta promocja (o której poinformowali SMS) była dla wszystkich.
Sam z nich skorzystałem robiąc zamówienie ale go nie opłacając (chciałem tylko zablokować sobie cenę i patrzeć na rozwój wypadków :))

Huawei P20 za 1286zł :)) byłoby pięknie ale jak to zwykle bywa, nie ma cudów na świecie.
  • Odpowiedz
Panie Jacku wysylalem do was wczoraj email z prosba o sprawdzenie jak sytuacja ma miejsce w moim przypadku. Dzisiaj dostalem zwrotnego automatycznego emaila, ze prace nad moim zgloszeniem zostaly zakonczone i nic poza tym. Nr zgloszenia to 19c41. Prosze o pomoc i jakies informacje
  • Odpowiedz
zgłosiłem dzisiaj sprawę na komendzie w rudzie śląskiej w wojewódzkiej w katowicach powiedzieli że i tak na początku sprawa bedzie prowadzona przez najbliższą jednostke zamieszkania, na komisariacie powiedzieli oczywiście że nikłe szanse na odzyskanie pieniędzy (przelew tradycyjny na konto w Alior :( . Jesli dużo osób zgłosza sprawę wtedy sprawa zajmie sie wieksza jednostka. Za dwa dni moge dostac sygnature sprawy i wysłac jeżeli komus to pomoże.
  • Odpowiedz
Te wpisy po zamknięciu strony również Pani powiedziała że po prostu, aby ludzie rezygnowali ze zgłoszen na Policję.
Także udeżajcie i zgłaszajcie ile sie da jesli nie odzyskamy pieniędzy to chociaż może dorwą oszusta predzej czy później.
  • Odpowiedz
Wykonałem przelew tradycyjny w poniedziałek rano na niecałe 700zł :/ Sprawa zgłoszona na komendzie powiatowej w Kraśniku, Lubelskie. Musi to zgłosić jak najwięcej osób, pieniądze zostaną zwrócone o ile jego konto zostało zablokowane przez służby no i o ile ich nie wypłacił..
  • Odpowiedz
Czy ktoś zgłaszał sprawę na policji w Łodzi, Pani poleciła mi zgłosić swoją sprawę na tym samym posterunku i wskazać numer już rozpoczętej sprawy?
  • Odpowiedz
Witam. Myślę że wszyscy poszkodowani którym nie uda się odzyskać pieniędzy powinni razem złożyć pozew grupowy przeciwko Ceneo. Prawda jest taka że gdyby nie ceno to nikt nie zostałby z nas oszukany. Gdyby nie Ceneo nie znaleźliśmy sklepu ale shop.pl i co najważniejsze gdyby nie Ceneo nie zaufali byśmy.
  • Odpowiedz