Wpis z mikrobloga

@brtk122 kregoslup ma byc neutralny -nie mozemy wyplaszczac lordozy na sile

Lezac na podlodze napinasz brzuch, podwijasz miednice -ale nie mozna pod zadnym pozorem przyklejac ledzwi
  • Odpowiedz
@brtk122 bo taka jest nasza anatomia,bo to zapobiega przeciazeniom, bo pozwala dzwigac wiecej, bo tak mowi caly swiat z McGillem na czele

Dlatego nie wyciskasz na lawce plaskiej z nogami w gorze bo to wyplaszcza ledzwia,tylko w mostku zeby zachowac krzywizny.
  • Odpowiedz
@brtk122 w lezeniu na ziemi obowiazuje ta sama zasada - zrozum to

Wyplaszczasz ledzwia na sile, zaburzasz mechanike oddechu, powodujesz zla prace przepony, kiepska prace centrum "core" etc etc

Ja wiem,ze dla was to bzdety -ale caly swiat o tym trabi..
  • Odpowiedz
@brtk122 malo tego -opisujesz cwiczenie w ktorym jasno mowi sie, o naturalnej pozycji ledzwi a nie przyklejaniu do ziemi

Probujesz pokazywac cwiczenia z grup trojbojowych bez zadnego rozumowania w tym
  • Odpowiedz
@rudy_bigos: Słuchaj, odpiszę ostatni raz na twoje przemądrzałe komentarze. Widzę, że jak raz usłyszałeś o naturalnych krzywiznach kręgosłupa to teraz nic innego do siebie nie przyjmujesz. Otóż jest trochę takich ćwiczeń, które wykonujesz nieutrzymując krzywizn kręgosłupa. Najlepszym przykładem będzie cat-cow, znane czasem jako cat-camel. Świetne ćwiczenie, bardzo często stosowane jako rehabilitacja, często w bólach dolnego odcinka kręgosłupa, polecane jako ćwiczenie na poprawienie mobilności. Czy chciałbyś mi powiedzieć, że to ćwiczenie
  • Odpowiedz
@brtk122 ja rozumiem co do mnie piszesz - ale w tym cwiczeniu z kettlem na brzuchu nadal nie splaszcza sie ledzwi - sa inne metody na zmniejszenie przodopochylenia w lezeniu ze zgietymi kolanami

Jezeli nie potrafisz zapanowac nad brzuchem, i pracowac miednica tak zeby to dzialalo -to nawet nalozenie kettle i przyklejenie ledzwi tu #!$%@? da.

Bracing lezac w wymuszeniu za pomoca kettla to bzdura. Taki ktos i tak nie zastosuje bracingu w ruchu dynamicznym - bo utrwali sobie lezenie na podlodze z maksymalnie rozluznionym odcinek ledzwiowym -bo inaczej tego nazwac nie mozna.
  • Odpowiedz
@brtk122

McGill, S. Low Back Disorders: Evidence Based Prevention and Rehabilitation. 2002. Human Kinetics Publishers.

Juker, D. et al. Quantitative intramuscular myoelectric activity of lumbar portions of psoas and the abdominal wall during a wide variety of tasks.  Medicine and Science in Sports and Exercise, 30 (2): 301-310
  • Odpowiedz