Wpis z mikrobloga

Ale wiecie, że póki Małysz nie zgłosi tego na policje, to Proboszczowi nic nie moga zrobić?nie ma czegoś takiego jak ściganie z urzędu póki pokrzywodzony nie wniesie oskarżenia, także wypuszczą bo pewnie po 48 h I tyle
#danielmagical #patostreamy
  • 14
  • Odpowiedz
@mikeywwa: Ty mi zawsze poprawiasz humor XD sama nazawa "ściganie z urzedu" xD ale dobra nie wazne wytlumacze Ci to na piwku wyslij serdeczny kolego adres na prvku wpadne z oplaconym piwku (bez szklanych butelek) :D
  • Odpowiedz
@mikeywwa: Ale wiesz, że tutaj jest ważna intencjonalność i jeśli uszkodzenie ciała było skutkiem umyślnego działania to jest to ścigane z urzędu??(poza lekkim uszczerbkiem na zdrowiu)
  • Odpowiedz
@mikeywwa: To ja jako starszy kolega Ci mówię, żebyś sam sięgnął trochę do literatury. Polecam książki Lecha Gardockiego dotyczące prawa karnego- ułożysz sobie w głowie sporo rzeczy.
  • Odpowiedz
@mikeywwa: Mogą z urzędu go ścigać, jeżeli uszczerbek na zdrowiu trwa więcej niż 7 dni. On ma szwy na głowie, plus probosz używał niebezpiecznego narzędzia do bicia go.
  • Odpowiedz
@mikeywwa: No to Ci powiem, że trafiłeś kulą w płot bo akurat jestem absolwentem prawa jednej z warszawskich uczelni(co nie znaczy, że praktykuję w zawodzie), a i mądrych książek mam całą bibliotekę, ale do rzeczy:
1) Wszystko wskazuje na to, że kwalifikacją czynu nie będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu z art. 156 k.k.. Oczywiście daleko idące skutki takiej bitki mogą się objawić po fakcie, ale wątpię by taka sytuacja miała
  • Odpowiedz