Wpis z mikrobloga

@gregor40:
osobiście znam koniarę która w szczytowej fazie ekscytacji konisiami #!$%@? (słownie) pięćdziesiąt tysięcy funtów miesięcznie.
Wiem bo pomagałam sumować rachunki ( ͡° ͜ʖ ͡°) przebij to.
@PaulStanley: baju baju. Zera Ci się pomyliły. 700.000 EUR rocznie, gdy najdrozszego araby na Pride of Poland przed rujnacją stajni w Janowie chodziły po 1 do 1.5 mln. Tyle też wynosił mniej więcej zysk Janowa w najlepszych latach.

A jakbyś budzetowala kogos, kto ma stajnie lepsza od Janowa to byś nie pisał na wypoku.
@gregor40: chcesz to nie wierz, ja wiem swoje.
Bierz pod uwage takie rzeczy że istnieją dobra premium w tym środowisku i głupie siodło to ok. 5k gbp. Głupie strzemiona 300gbp. Suplement diety dla konia z wrzodami 300gbp za paczkę starczającą na miesiąc. A zeby to jeden miał jakiś problem - inny w rehabilitacji wymagał zabiegu za 80gbp 2-3x w tygodniu.
Akurat w tym podsumowaniu mieliśmy jeszcze takiego ktory "był chory na
@gregor40: mówimy tutaj o osobie prywatnej płacącej ze swojej kieszeni, a nie teamach sportowych gdzie mają co najmniej kilku sponsorów, kierowcy mają sponsorów też i wszysy na to się składają. Twój argument jest inwalidą.
@PaulStanley: Twój argument też, jak do utrzymania konia wliczasz utrzymanie ogrodników. Z moich obserwacji wniosek jest taki - koszt utrzymania konia do sensownej jazdy to ok 12.000 -15.000 zł rocznie. 1/3 wraca, jeśli dzierżawi się konia do stadniny.

Mnie utrzymanie samochodu kosztuje znacznie, znacznie więcej. Za przegląd jutro zapłacę 6.000.

Przekonywanie, że jakaś mityczna, nieumiejąca sumować rachunków brytyjka wydaje 700.000 EUR rocznie na konia jest równie bezsensowne jak przekonywanie, że utrzymanie
@gregor40: nie powiedziałam ze ma jednego. Po za tym mówie o kimś kto reprezentuje kraj i jest rypany na kasę na każdym kroku.
Tak ogrodników, bo stadnina jest jej a ogrodnicy naprawiają pierdoły dookoła np. ogrodzenie notoryczne rozpieprzane przez konisie.
Bierz pod uwagę że w UK są inne ceny niż w Polsce - tutaj za 1000pln (200gbp miesięcznie) moze ktoś ci na jakims zadupiu w szkocji da kawałek pola zebys go
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@uhu8: to juz mowa o fetyszystach i ludziach ze zboczeniami a nie miłośnikach koni. Ci pierwsi mogą mieć z końmi tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem
Wyjdź z domu, znajdź pierwsza lepszą stadnine i przeprowadź anonimową ankietę na ten temat, gwarantuję ze cię wyśmieją