Wpis z mikrobloga

@zamaskowanyszachista: Według mnie skład gazu będzie zależał od ciśnień cząstkowych w tej temperaturze. Głównym składnikiem będą pary składnika wrzącego w tej temperaturze.

To chyba bedzie w takim razie destylat.

@Morgooth: Żeby być precyzyjnym to destylat to co powstaje po skropleniu. Może mieć inny skład niż ten gaz.
@zamaskowanyszachista: zupelnie nie moj cyrk i totalnie sie nie znam ale zapytam bom ciekawy :)
czy to nie ma znaczenia jaka ciecz jest doprowadzona do wrzenia? zawsze to samo sie wydzieli?
znaczy wrzacy kwas solny (HCL) wydzieli to samo co wrzaca woda utleniona (H2O2)? (czy cokolwiek innego?) serio pytam z ciekawosci bo nie wiem a nie wydaje mi sie :PP
@zamaskowanyszachista: o dzieki za odpowiedz o ile Cie dobrze zrozumialem chodzilo Ci o to ze mamy mieszanine cieczy ktora doprowadzamy do wrzenia i odpowiedz na pytanie to "jaki gaz sie wytworzy" - tylko jeden problem (tak mi sie wydaje jako debilowi w tym temacie) - jesli w pytaniu nie ma uscislone mieszanine jakich cieczy doprowadzamy do wrzenia to jakim cudem mam wiedziec jaki gaz sie wytworzy?? (no chyba ze niezaleznie od
@gorzki99 wydaje mi sie ze nie chodzilo strice o dokladne wzory zwiazkow tylko czy jest to np zwiazek o mniejszej wiekszej lotnosci czy moze jest to frakcja wlasciwa a moze pogon czy przedgon dlaczego i tak dalej. Ale pewnosci nie mialem dlatego wrzucilem i widze ze nie tylko ja uwazam ze polecenie jest dziwnie napisane i niesprecyzowane
@zamaskowanyszachista: ok chemia to nie moja dzialka ale na logiczne myslenie sie nie uskarzam :)
jesli by bylo jak piszesz:

wydaje mi sie ze nie chodzilo strice o dokladne wzory zwiazkow tylko czy jest to np zwiazek o mniejszej wiekszej lotnosci czy moze jest to frakcja wlasciwa a moze pogon czy przedgon dlaczego i tak dalej.


to pytanie powinno brzmiec: "podaj wlasciwosci gazu jaki sie uwolni po podgrzaniu mieszanki cieczy" (czy
@Polanin: Ale z reguły przyjmuje się, że skład destylatu jest składem pary opuszczającej ostatnią półkę. Parametry kondensatora dobiera się tak, żeby wykropić wszystko.