Wpis z mikrobloga

Mireczki, prosze o pomoc bo problem mam. Mam starszy juz troche komputer, z 2011. Komputer na plycie P8P67 Pro od Asusa, dwa dyski HDD, w tym jeden leciwy ktory chce zamienic na SSDka. System Win 7 i nie zamierzam zmieniac. I teraz pytanie, bo system chce miec od nowa zainstalowany, bo tamten zamulony juz strasznie, przy tym nie chce z zadnego z HDDkow utracic danych. Czy moge odlaczyc HDDki, podlaczyc SSD, zainstalowac system i potem podlaczyc drugiego HDDka z danymi? Czy SSD w ogole bedzie wspolpracowac z moja plyta?

#informatyka #technologia #programowanie #it #komputery
  • 6
@Wojkekk: Nie warto trwać przy Win7. Jak kupujesz nowy dysk, to masz okazję aby to przetestować. Win10 dobrze sobie radzi na słabszym sprzęcie, nawet lepiej niż Win7. Problemem mogą być sterowniki. Ja bym na Twoim miejscu jednak spróbował aktualizacji. Jak komp nie będzie działał, to zrobisz formata SSD i zainstalujesz Win7.
@ZyfiDynock: Nie ma ryzyka utraty danych na tym drugim twardym? I w sumie jest jakis patent zeby miec jeszcze tego HDD z starym systemem podpietego?

I ta metoda co @a2k__ podał to jest legalna i przechodzi? Domyslam sie ze skoro MS udostepnia download systemu to jest legalne, ale czy uzycie klucza z Win7 dziala i tez jest legalne?
@Wojkekk: Jeżeli na SSD postawisz system i podłączysz te dwa HDD to nie powinno się nic stać.

Natomiast ryzko utraty danych zawsze jest. I zawsze powinno się zakładać, że dane zostaną utracone. Dlatego robi się kopie bezpieczeństwa. Jak zrobisz sobie backup danych, to możesz spokojnie bawić się w aktualizowanie systemu. Jedyne co możesz wtedy stracić to czas.

Stara prawda mówi, że ludzie dzielą się na tych co robią backup-y i na