Wpis z mikrobloga

Mirki/belki jak to wygląda prawnie?
Bo jeśli 500+ będzie na pierwsze dziecko np
A dziecko jest człowiekiem od momentu poczęcia
(oba pomysły pisu)
To czy każda laska w ciąży nie powinna zbierać już kasy od poczęcia?
Przecież jak nie można dokonać aborcji na żywym człowieku = należy się socjal na żywego człowieka. dziecko to dziecko?
Można z tego zrobić precedens choćby dla obnażenia głupoty obu idei?

PS. Nie mam dziecka, ani kobity w ciąży.

#polityka #prawo #precedens #lewackalogika #heheszki #gownowpis #pytanie #rozkminy
  • 18
  • Odpowiedz
@Ulvarin: Skoro prawaki tak chętnie powołują się na Art. 18 konstytucji w sprawie małżeństw homoseksualnych, to neuropa będzie miała równie silny argument w sprawie aborcji
  • Odpowiedz
@Dionizja: ale na jakiej podstawie, przecież dziecko jest dzieckiem po poczęciu od razu?
Nie możesz go usunąć/zabić człowieka więc należy się jak psu buda socjal na dziecko
  • Odpowiedz
@skizo: to czemu dziecko poczęte jest już prawnie chronione przed zabiciem ale nie posiada innych praw i przywilejów?
Jest podział na ludzi i prawie ludzi?
  • Odpowiedz
@Ulvarin:

ale na jakiej podstawie, przecież dziecko jest dzieckiem po poczęciu od razu?

Nie możesz go usunąć/zabić człowieka więc należy się jak psu buda socjal na dziecko

A no na takiej, że jednym z warunków dostania 500+ jest podanie daty urodzenia dziecka. Czaisz? Taki wymóg formalny. Kruczek. Coś jak warunek bycia łysym, by wstąpić do klubu łysych.

aaa przypominam państwu, #heheszki nie jest tu bez powodu.


Pardon. Pan wybaczy. Późno i
  • Odpowiedz
@Dionizja: nie stresuj się tak ;)
1. Beneficjenci programu Zasiłek przysługuje na dziecko do momentu ukończenia przez nie 18-stego roku życia. Z pomocy mogą skorzystać obywatele Polski oraz cudzoziemcy zamieszkujący terytorium RP. O świadczenia mogą starać się rodzice, jeden rodzic, a także opiekunowie dziecka: prawni i faktyczni...

Źródło: http://www.program500plus.pl/zasady-programu.html

To nie rozumiem? Dziecko jest dzieckiem jak ma datę urodzenia czy jak jest poczęte?
Powtarzam ponownie #heheszki
  • Odpowiedz
@Dionizja: nie jestem aż tak głupi :P
tylko ciągnąc logikę aktualnej polityki można dojść do takich kuriozów właśnie na toalecie.
Kupa kasy, trochę hałasu i prawników i niezłe precedensy by mogły powstać.
  • Odpowiedz
@Ulvarin: czy ja wiem czy gownoburza, tzw. nasciturus ( Kodeks cywilny - dziecko poczęte) nabywa zdolnosc prawna pod warunkiem ze urodzi sie zywe. Takze spor niestety latwo rozwiazany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vannilove to co w tym stanowi np ze aborcja jest nielegalna jeśli dopiero urodzone żywe nabywa zdolności prawne?
Z czystej ciekawości i niewiedzy pytam ;)
  • Odpowiedz
@Ulvarin: nope, nasciturus to jak dla mnie w ogole dziwne stworzenie, podlega ochronie prawnej ( tu wlasnie kwestia aborcji) jednak z pewnymi „ale” (dziedziczenie czy chociazby 500+) co dla amatorow cywilnego jest niezlym combo na poczatek
  • Odpowiedz