Wpis z mikrobloga

Nigdy nie rozumiałem twierdzenia, że Chrześcijanie w Arabii Saudyjskiej są dyskryminowani. Przecież Chrześcijanie nie mogą posiadać Biblii i muzułmanie też nie mogą posiadać Biblii. Muzułmanie mogą posiadać Koran, ale Chrześcijanie też mogą posiadać Koran. Wobec prawa wszyscy są równi, nikt nie jest dyskryminowany.

#bekazprawakow #neuropa #lgbt #shitwykopsays #bekazkatoli
prawarekasorosa - Nigdy nie rozumiałem twierdzenia, że Chrześcijanie w Arabii Saudyjs...

źródło: comment_wIyUQJL98ZuuxfYwSgSIFxz3kmZ4RmBE.jpg

Pobierz
  • 50
@Hound: Sam przed chwilą cytowałeś zdanie w którym jest cudzysłów, więc zluzuj odbyt i zamiast łapać mnie za słówka odnieś się do meritum wypowiedzi. Tylko że to by wymagało odrobiny wysiłku na który nie masz ochoty/na który cie nie stać, nie?
Wszyscy są "dyskryminowani" w A.S. pod tym względem.


@Yukio_Mishima: Wedlug logiki wykopka: wobec prawa wszyscy są równi.

Jeżeli homoseksualiści i heteroseksualiści w Polsce mają takie same prawa, ponieważ żadne z nich nie ma prawa wziąć ślubu z osobą o tej samej płci, to analogicznie rzecz biorąc, w Arabii Saudyjskiej chrześcijanie i muzułmanie mają takie same prawa, ponieważ żadne z nich nie ma prawa posiadać Biblii.
Jeżeli homoseksualiści i heteroseksualiści w Polsce mają takie same prawa, ponieważ żadne z nich nie ma prawa wziąć ślubu z osobą o tej samej płci, to analogicznie rzecz biorąc, w Arabii Saudyjskiej chrześcijanie i muzułmanie mają takie same prawa, ponieważ żadne z nich nie ma prawa posiadać Biblii.


@prawa_reka_sorosa: Kredytu też nie dostanie każdy - czy to dyskryminacja? Nie. To brak spełnienia warunków wstępnych do umowy. To jest sytuacja która jest
Ale kredyt działa inaczej i inne czynniki są do niego potrzebne, od ciebie zależne a orientacja nie jest zależna od człowieka.


@Mirrak: Zaznaczyłem, że przykład nie jest perfekcyjny (wciąż lepszy niż ten z Arabii Saudyjskiej), ale idąc za Twoim tokiem rozumowania - wystarczy urodzić się w biednej rodzinie i Twoje szanse na kredyt w przyszłości są raczej kiepskie w porównaniu z synkiem Kulczyka. Stan majątkowy też nie jest w pełni zależny
Poprawilem Twój przyklad, aby mial sens.


@prawa_reka_sorosa: właśnie przed poprawką ma sens — w obu przypadkach mamy „przywilej” (dostęp do toalety/dostęp do instytucji małżeństwa), z którego obie grupy w teorii mogą korzystać, ale ze względu na specyficzne cechy jednej z grup, ta równość jest tylko pozorna i wynika z pominięcia istotnego kontekstu. Nie możesz odrzucić podziału na „przywilej” i „prawo”, żeby wytknąć niespójność, bo to jest typowy pogląd proponentów tego argumentu.
a nie zakaz który równo krzywdzi każdego obywatela ograniczając mu wolność wyboru.


@Yukio_Mishima: Nie krzywdzi. Jak widzisz, wszyscy obywatele są traktowani równo.

Chrześcijanie nie mogą posiadać Biblii.
Muzułmanie nie mogą posiadać Biblii.

Obie grupy są równo traktowane - żadna nie ma dostępu do Biblii.

Heteroseksualiści nie mogą poślubić osoby tej samej płci.
Homoseksualiści nie mogą poślubić osoby tej samej płci.

Obie grupy są równo traktowane - żadna nie ma dostępu do
Nie krzywdzi. Jak widzisz, wszyscy obywatele są traktowani równo.


@prawa_reka_sorosa: Ty w ogóle czytasz posty na które odpowiadasz? W cytacie z mojego posta który sam wybrałeś masz napisane KRZYWDZI KAŻDEGO RÓWNO, a Ty mi odpisujesz że nie krzywdzi bo wszyscy są traktowani po równo. No iks #!$%@? de.

Szkoda strzępić języka na ciebie. Zresztą Croce odpisał już na tyle merytorycznie i rozsądnie na ile się da.