Wpis z mikrobloga

  • 0
@Zbigszew Na przeciwko salonów Audi/Porsche na Połczyńskiej jest duży serwis zajmujący się ogólnie skrzyniami automatycznymi i są dość dobrze chwalonymi specami
  • Odpowiedz
@Zbigszew: @Poemat: jeśli kolega mówi o Samko to nie oddał bym tam nawet auta wroga.

Mogę polecić serwis pod Garwolinem, jeden z nielicznych który nie zdziera kasy twierdząc że DSG/S Tronic to kosmiczna technologia.
  • Odpowiedz
  • 0
@komoornik Nie wiem jak się nazywają, jakieś 150m dalej w stronę Tesco po drugiej stronie. Ja nie korzystałem, dwóch znajomych oddawało i zadowoleni (jeden s tronic a6 2013, drugi golf ale nie znam więcej szczegółów)
  • Odpowiedz
@Poemat: u mnie był problem z koszem sprzęgieł, skrzynia na zimno nie wrzucała biegów parzystych. Po krótkiej jeździe dostałem diagnozę - potrzebny remont. Żadnych szczegółów, szacowany koszt min. 10k.

Auto naprawiłem w innym serwisie za 6.5k. Stosując kosz sprzęgieł i zestaw naprawczy z ASO.
  • Odpowiedz
@komoornik: @Zbigszew: 2019 rok, ludzie nadal narzekają na automaty.
A co mówią mechanicy? W Polsce nadal jak w lesie, ludzie nie wymieniają oleju w skrzyniach biegów.
Ponad 90% usterek wynika z olania tematu. A jak już ktoś wymienia to jak skrzynia #!$%@? działa i to niewiele da.
  • Odpowiedz
producent nie przewiduje wymiany oleju.


@Zbigszew: no bo po co? 100k na gwarancji przelata, ale po 150-200k jebnie i teraz co? Kupisz nową.
Generalnie bezpiecznie jest co drugą wymianę oleju zmieniać olej w skrzyni. Też zależy od budowy oczywiście i tego jak auto jest użytkowane.
  • Odpowiedz