Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w #amsterdam pierwszy raz korzystałem z #parkbee w #holandia i polecam mocno.

Parking wybrałem już sobie wcześniej (w okolicy były 3 po kilka/kilkanaście wolnych miejsc). Generalnie cena wynosiła 1/2 qparku oddalonego o 300 metrów (€15 za dzień parkowania zamiast €30). Trzeba pobrać i zarejestrować się w aplikacji parkmobile albo park-line (ja korzystałem z tej pierwszej), akurat parkmobile pobiera €0,27 prowizji od parkowania i umożliwia też opłatę parkingów "na ulicy", bez konieczności używania parkomatu - jeżeli korzystamy częściej można kupić abonament €2,5 miesięcznie i parkować do woli.

Procedura wygląda dosyć nietypowo. Podjeżdżamy pod drzwi, wpisujemy numer strefy podanej przy wjeździe (albo wybieramy na mapie w aplikacji) i otwieramy przez aplikację szlaban/bramę ( ͡º ͜ʖ͡º) Za pomocą aplikacji otwieramy też później drzwi, żeby wejść z powrotem na parking i kończymy parkowanie, żeby móc wyjechać. Mega wygodnie, szybko, tanio. Polecam. Z tego co wiem parkingi są w większości dużych, holenderskich miast.

Wyjątkowo P+R w ogóle mi nie pasowało, na siłę bym musiał odbijać bilet komunikacji miejskiej, tylko po to, żeby płacić mniej za parking xD
geuze - Dzisiaj w #Amsterdam pierwszy raz korzystałem z #parkbee w #holandia i poleca...

źródło: comment_0Gyu1ECDBogeIO5asw6kWq5ZeB8IvUvl.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz