Wpis z mikrobloga

biorac pod uwage ze PIT dla przedsiębiorcy jest bardzo wazny w temacie kredytu, leasingu, dotacji i innych finansowych rzeczy, ze dziwne by bylo jakby to znieśli xd


@KromkaMistrz: PIT to podatek, a nie formularz.
  • Odpowiedz
@OiPsycho: Jak wystawiasz 2 faktury w miesiącu to spoko, ale jak firma ma trochę większe obroty to już nie jest takie proste. Cesja leasingu maszyn, samochodów, biura, powiadomienie wszystkich kontrahentów o zmianie nipu i rachunków bankowych, problemy z korektami sprzedaży i zakupu itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@OiPsycho: no nie wiem, przy samozatrudnieniu ciężko uzbierać tyle faktur żeby nie płacić pit, przynajmniej mi
  • Odpowiedz
@nobrainer Doskonały przykład rosnącej polskiej biurokracji - każda taka bzdurna 'ulga' czy regulacja to od razu cała lista kolejnych wyjątków i jednego wielkiego burdelu. W tragiczna stronę to wszystko zmierza.

Trump wprowadził zasadę ze każda nowa regulacja wymaga zniesienia dwóch innych, niby drobna rzecz a już kolejna i kierunki rozwoju się rozchodzą co raz silniej.

Rzucę klasykiem:
Saeglopur - @nobrainer Doskonały przykład rosnącej polskiej biurokracji - każda taka ...

źródło: comment_94mvU9lVtLPi5kmRamZriggqsZIWpZjb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nobrainer: A to nie jest tak że zakładasz DG na siostrzeńca, wystawiasz faktury na tyle ile trzeba, wrzucisz je w koszta i juz nie płacisz PIT-u? Wydaje mi się że zwolnienie z podatku jakiejś grupy przedsiębiorców do tego musi doprowadzić.
  • Odpowiedz