Wpis z mikrobloga

Co używacie do robienia notatek (dokumentów tekstowych) na komputerze? Używałem ms worda, ale licencja się skończyła.
W czym można zrobić w miarę czytelne notatki, wstawić bezboleśnie obrazki, zrobić "klikalny" automatyczny spis treści, wstawić listingi kodu i ewentualnie łatwo przerobić na pdf? LaTeX odpada, wolę edytor WYSWIG.

LibreOffice spoko, ale słabo radzi sobie z obrazkami. Myślałem o google docs (zbieram opinie) albo ostatecznie po prostu stronę www offline do notatek (ale jeszcze cannot into wordpress, raczej ręcznie html). Kiedyś był też office online ale nie mogę teraz tego znaleźć.

Czy jak się uczycie to też macie manie notowania, a potem zwykle to się nie przydaje?
#studbaza
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewo: Ja piszę notatki na komputerze bo wtedy wszystko ma się uporządkowane w notatkach oraz na telefonie/tablecie się wszystko przeczyta. Przynajmniej nie trzeba kartek zużywać na drukowanie jak ma się notatki w pliku. Ale jak jest się po egzaminie/egzaminach to notatki się już później nie przydają.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lewo: Microsoft Word. Po prostu najlepiej się na nim tworzy notatki gdyż wstążka w tym programie ułatwia pracę. Z innych programów typu LibreOffice czy OpenOffice nie korzystałem. Dobra alternatywą dla Worda jest wordpad, ale nie ma tylu funkcji co word jak np. podział stron.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lewo: moim zdaniem dobrymi alternatywami będą:
- LibreOffice
- OpenOffice
- Google Docs
- Office Online (jest za darmo, wystarczy mieć konto Microsoft, poprzez stronę można edytować plik oraz ma się takie same narzędzia jak w płatnych wersjach programu)
- Wordpad (jest on bardzo uproszczony i nie ma wielu funkcji)
Sugerowałem się tym jak ludzie pisali jakie podobne programy zastąpią Worda
@Bartout624: pliki wordpad mają za dużo zawartości i bez nagłówków i spisu treści będzie ciężko. i trochę brak obrazków oraz ładniejszego formatowania. przetestuje office online, może te pliki potem będą reużywalne jako .docx, bo nie wiem jak import google docs do .docx. Ale google docsy mają wszędzie synchro i mam do tego konto gmail na którym mam całą resztę :P