Wpis z mikrobloga

Ale rak!

Islam to jedna z najgorszych religii istniejących na świecie, ale znajdzie się ktoś, kto napisze #terroryzmniemareligii

Oczywistym faktem jest to, że terroryzm to głównie sprawka islamu. Normalny człowiek nie założy na siebie pasa szahida aby następnie wysadzić się w tłumie. Do tego POTRZEBA indoktrynacji religijnej. Zapomnieliśmy o tym?

Świat bez islamu byłby lepszym światem. Ament.

#religia #ateizm #islam tym razem #bekazlewactwa
Racjonalnie - Ale rak!

Islam to jedna z najgorszych religii istniejących na świeci...

źródło: comment_xbDigs4BYerLqisa2z8Il7oOUv4ZJeLT.jpg

Pobierz
  • 11
@BrakPomysluNaNick: jasne że są, jednak hasła typu #terroryzmniemareligii są przedstawiane właśnie przeciwko utożsamianiu terroryzmu z islamem, tak, jakby islam był całkowicie oderwany od islamu, a tak nie jest.

@Paula_pi:

z tym, że islam generalnie nie popiera tych czynów


Tak jak generalnie KK nie popiera pedofilii.

Nawet ten "łagodny islam" tworzy podwaliny pod terroryzm. Wystarczy spojrzeć na to, jak w islamie traktuje się kobiety czy homoseksualistów.
Ktoś może zwrócić uwagę na
@Racjonalnie: Nie jestem muzułmanem (i uważam islam za religię zniewalającą człowieka), ale apeluję o sprawdzenie danych na temat przebiegu aktów terroru i ich motywacji na przestrzeni lat. Ale nie na frondzie czy w rozmawach na wykopie, tylko w Eurostat - podstawy angielskiego (m in terroryzm miał swój szczyt w latach '70, a nie w okresie emigracji muzułmanów; liczba ataków religijnych jest może i medialna, ale stanowi mniejszość).
Ciekaw jestem twojej reakcji:
@biliard:

Abyśmy się dobrze zrozumieli:

Teza którą krytykuje: "terroryzm nie jest powiązany z religią" (tutaj w domyśle: "terroryzm nie jest powiązany z islamem").

Moja teza: "terroryzm jest powiązany z religią, a ze wszystkich religii to przede wszystkim z islamem".

liczba ataków religijnych jest może i medialna, ale stanowi mniejszość


Wartość ta by musiała spaść praktycznie do zera, aby moje rozważania przestały być zasadne. To, czy jest to 5% czy 95% w
@Racjonalnie: Ależ we wpisie inicjującym zaznaczyłeś:

Oczywistym faktem jest to, że terroryzm to głównie sprawka islamu.

Otóż nie, w Europie terroryzm to nie tylko nie GŁÓWNIE sprawka islamu, ale nawet nie jest to GŁÓWNIE sprawka ataków na tle religijnym. I żeby wyrazić to dosadnie - zarówno pod względem liczby ataków oraz liczby ofiar. Jeśli jesteś racjonalistą, to racz przekładać faktyczne dane nad intuicję i wspomnianą, widocznie złudną oczywistość.