Wpis z mikrobloga

Największy błąd jaki może człowiek w życiu popełnić to iść w liceum na humana xD Myślisz sobie fajnie fajnie tyle kierunków studiów przecież jest. Potem jednak człowiek zaczyna rozumieć że 99% to kierunki które studiujesz hobbystycznie a pracę znajdziesz po nich tak samo łatwo jak po samej podstawówce xD
#studia #gorzkiezale #zalesie
  • 14
  • Odpowiedz
@Asterling: Różnie bywa, znam mnóstwo ludzi po 'gównokierunkach', którzy pracują w fajnych miejscach i są zadowoleni. A to przez to, że poza studiami robili coś jeszcze, żeby mieć jak największe pole możliwości, Błędem jest myślenie, że skończenie czegokolwiek da Ci to co chcesz, bo masz papier. A stereotyp o 'gównokierunkach' wziął się stąd, że jednak wiele ludzi tam ląduje z przypadku ;)
  • Odpowiedz
@Cmatt1: No ja właśnie sam jestem w liceum na humanie xD Ale wystarczy poczytać różne fora czy popytać ludzi no i niestety nie ma co się oszukiwać jedynie po prawie masz jakieś perspektywy no i jeszcze jak pójdziesz na jakąś filologię z mało popularnym językiem bo wiadomo że angielski to teraz każdy umie.
  • Odpowiedz
@Asterling: No właśnie masz dobre kierunki, te które wymieniłeś. A ile masz tych dobrych kierunkow ścisłych? Na wykopie jest kult infy bo pełno tu kucow i przegrywów. Ale poza tym to cieniutko. Protip : idź w języki obce. A angielski dalej jest ok, wiadomo, że lepiej jak znasz do tego np francuski, ale uwierz ludziom się tylko wydaje, że umieją angielski. Większość to dukać tylko potrafi. Filologia angielska to przyzwoity kierunek.
  • Odpowiedz
@Cmatt1: I z tym 3k netto to też chyba trochę przesadzasz bo przeglądałem sobie ostatnio z ciekawości kilka ofert pracy to w wymaganiach mają nie dość że wyższe wykształcenie to jeszcze często np 2 lata doświadczenia w pracy w zawodzie a oferują niewiele ponad minimalną xd
  • Odpowiedz
@Asterling: no bo uw to najlepszy uniwerek, a anglistyka jest dalej w top 10 najpopularniejszych kierunków, lub koło tego. C1 po liceum? Xd matura rozszerzona na 90% to takie mocne b2. A tak pisałem słownictwo to jedno, a konwersacje to drugie (a tam dramat jest, max b1). Nie przesadzam, w większych miastach możesz znaleźć za tyle na start w korpo. Nie wiem gdzie szukałeś xd zresztą w korpo płaca rośnie szybko,
  • Odpowiedz
@Cmatt1: Ja przeglądałem ogólnie Warszawę ale no może zbyt pobieżnie więc ok. Co do języków to wiadomo że mniej popularne są bardziej w cenie no ale nauczyć się ich w jakimś lepszym stopniu to już jest raczej problem xD Co do matury to też się zgodzę że nawet rozszerzona jest na strasznie niskim poziomie co też trochę mnie boli bo języki obce są u nas kompletnie zaniedbywane pod tym względem.
  • Odpowiedz