Wpis z mikrobloga

Kochani, przytuliło się do was kiedyś dziecko, od urodzenia niewidome i głuche?
Do mnie dziś tak.
Wiecie jak takie dziecko Was będzie trzymać? Ja wam powiem.
Takie dzieci od urodzenia nic nie widzą ani nie słyszą, nikt im nie opowie bajki ani nie powie dobrego słowa, nie zaśpiewa kołysanki ani nie powie żeby się nie martwiło. Takie dziecko nie nauczy się mówić, że chce jeść ani że miało zły sen. Takie dziecko od małego gdy zacznie chodzić, obija się o meble i ściany, nie może swobodnie biegać bo zawsze kończy się to boleśnie. Takie dziecko skazane jest na ból i cierpienie bez przyczyny.
Dziś takie właśnie dziecko wpadło mi w ręce. Czterolatek jak mnie złapał i objął za szyję to nie chciał puścić. Nie słyszał co mówię i mnie nie widział, ale czuł obecność innej osoby i to było najważniejsze. Dla tego dziecka to było jak znalezienie wody na pustyni. Nikt jeszcze tak kurczowo mnie nie przytulił. Zauważyłem, że trzymając mnie czuje ulgę i ukojenie. Gdy to dziecko tak mocno mnie trzymało i nie chciało puścić czując moją obecność uświadomiłem sobie, że

BOGA NIE MA!
NIE MA!!!
Te biedne dzieci nigdy nie dowiedzą się o żadnym bogu, o przykazaniach ani innych chwalebnych czynach kościoła bo w ich życiu ŻADEN WSZECHMOGĄCY BÓG nie ma zasięgu. Dla nich liczy się złapanie kogoś i ukojenie wiecznego uczucia samotności na tym świecie. Gdybym mógł to nigdy bym tego chłopca nie puścił, tylko po to żeby czuł się bezpiecznie.
Wasi bogowie nie istnieją a jeśli istnieją to nawet nie wiecie do jak okrutnych czynów są zdolni.

#religia #katolicyzm #islam #kosciol #bekazkatoli #gimboateizm #ateizm
  • 91
  • Odpowiedz
@kidi1: Ale przecież bóg mnie kocha, pomógł mi znaleźć kluczyki do auta!
A tak na poważnie to masz rację. Problem zła, niepotrzebnego cierpienia jest poruszany od bardzo dawna bo kłóci się z definicją boga jako dobrego kochającego rodzica. Jeśli postawić człowieka w miejscu boga to jego czyny określilibyśmy jako złe. Dajmy na to masz pedofila, zamykasz go z małym dzieckiem w pokoju. Pozwalasz mu robić co chce ale jak już skończy
  • Odpowiedz
Poruszył mnie ten wpis. Nie spotkałam się jeszcze nigdy z tak poważną formą niepełnosprawności. Przerażajace jest to, co musi się dziać w głowach tych ludzi. Strach, samotność, dezorientacja.
  • Odpowiedz
Na szczęście są sposoby komunikacji z takimi osobami. To dziecko też się tego nauczyć, choć pewnie do końca życia będzie czuło lęk i niepewność.

A kwestia Boga w tym kontekście pojawia się w każdej tragedii...
  • Odpowiedz
@LegionPL: Gdyby Bóg bezpośrednio uniemożliwiał nam czynienie zła na tym świecie, to zarazem uniemożliwiłby On nam czynienie dobra, gdyż dobro zawsze jest dobrowolnym wyborem, jeśli stałoby się ono jedyną możliwością to straciłoby ono na swojej dobrowolności, a co za tym idzie, nie byłoby ono prawdziwe. Jeśli chodzi o kwestię cierpienia i ludzkich ułomności to są one efektem zła, które człowiek wybrał u początków swego istnienia, za co Bóg sprawiedliwie ukarał cały
  • Odpowiedz
@kidi1: O Panie, do rana ten wpis będzie w gorących ( ͡° ͜ʖ ͡°) to już bardzo głebokie doświadczenie ale nie wiemy jak działa umysl dziecka, czlowieka w takiej okoliczności, może właśnie stałeś się niechcący jego Bogiem.
  • Odpowiedz
@kidi1: osobiście jestem ateuszem ale rozumiem koncepcje "Martyres" w religii chrześcijańskiej(o reszcie się nie wypowiem bo po prostu nie wiem) nigdy nie chodziło o to żeby ci było dobrze,życie na ziemi to swego rodzaju "próba" i nie jest w niej potrzebna jakakolwiek forma sprawiedliwości bo sprawiedliwość ma nastąpić po śmierci wiem że to #!$%@? i że nie ma za bardzo w tym logiki ale co poradzić xd wiec zakładając że w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@Ortalionowy_Rycerz: "sprawiedliwie ukarał cały nasz rodzaj"
No sprawiedliwie w #!$%@? xD
Nie wiem jak trzeba mieć zamkniętą głowę, żeby tak myśleć. Ludzie wymyślili sobie Boga jako odpowiedź na nieznane. Kiedyś Bogiem był ogień, Słońce, gwiazdy, czyli rzeczy, które nie do końca ludzie umieli wytłumaczyć. Tak samo teraz. Ciężko pojąć skąd tyle cierpienia na świecie, więc wygodnie jest sobie wmówić, że to ma jakiś sens.
  • Odpowiedz
@kidi1 "Dla nich liczy się złapanie kogoś i ukojenie wiecznego uczucia samotności na tym świecie."

Jak dla nas wszystkich stary, jak dla nas wszystkich.

Boga nie ma. A jeśli jest, to albo go nie obchodzimy albo jest strasznym #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@Ortalionowy_Rycerz Instynkt to może kazać ci jeść, ruchać i oddychać żebyś Ty i Twój gatunek przetrwał. Żaden Instynkt nie każe nikomu wierzyć w bogów. Wiarą w bogów zarażają Cię ludzie po urodzeniu, wtedy gdy jesteś na to podatny a z instynktem przetrwania masz do czynienia już w łonie matki.
  • Odpowiedz