Wpis z mikrobloga

Miło mi poinformować, że wczorajsze #rozdajo i zabawę w "najdziwniejszą wyspę" wygrywa mirek @SpalonyHeretyk

https://www.wykop.pl/wpis/39312041/oglaszam-rozdajo-dla-milosnikow-mapy-i-geografia-z/

Miruś wybrał ciekawą wyspę na Filipinach i nawet mnie zaskoczył, bo podobne zjawiska to ja znałem jedynie z Kanady, Finladii i Indonezji. Siedzicie?

Wysepka widoczna na zdjęciu jest wystającym ponad wodę bazaltowym koniuszkiem stożka wulkanicznego wulkanu Taal, którego kalderę wypełnia Jezioro Powulkaniczne. Usytuowane tam po gigantycznej erupcji wulkanu Taal pomiędzy 500 000 a 100 000 lat temu. To teraz najlepsze. To jezioro również znajduje się na wyspie, wyspie Taal, która... jest wyspą w środku innego jeziora. Jeziora Taal właśnie. Sporego dość. Troche #mindfuck że zwykłe jezioro kraterowe jest... trzecim co do wielkości jeziorem całego kraju. Ale to nie koniec. Tak, dobrze się spodziewaliście. To jezioro jest też jeziorem na wyspie. Czyli Luzon. Mamy więc poczwórną wyspocepcję. Nie rekord ale i tak robi wrażenie.

Gratuluję typu mirku, książka jest Twoja. Czekam na PW. i chciałbym wyróżnić również fajne typy od @Federasta @Croll i poza konkursem @Gregorius_123 (ʘʘ) Bardzo Wam wszystkim dziękuję za zabawę i zapraszam na tag #motyliglobus również w wolnych chwilach :) Jutro lecę za biegun kręcić odcinek o Arktyce. #gdziekawostki #geografia
Pobierz
źródło: comment_i0DIGxEcRYc2JLI4dB24voOHMyu5Svg0.jpg
  • 1