Wpis z mikrobloga

@Poemat: ale to kręgosłup łupie :/ chyba jednak zostaje fizjo, coś robię zle. Dziś się np. Dowiedziałem ze nie powinno się robić retrakcji w DL, może to przez to :/
@Poemat: tego nie wiem, zawsze robiłem już w pozycji startowej. Dziś wyczytałem ze dopiero przy lockoucie. Źródło wyglądało na wiarygodne, jak wrócę do domu to poszukam gdzie to znalazłem.
@Poemat: kurcze to chyba było w filmiku thralla, ze w depresji owszem ale nie w retrakcji bo dźwignie jest mniej korzystna + oczywiście napiety najszerszy. Ale nie mam jak teraz sprawdzić czy to na pewno było to źródło :(
@Poemat: hmm jestem w stanie dać je w dół bez nadmiernego ściągnięcia. Z tym ze jak ja je ściągnę to się prawie płaszczyznami stykają xD stad pytanie czy da się za bardzo :P
@Poemat: ( ͡° ʖ̯ ͡°) a słówko nadmiernego nie ma tu znaczenia :P? To może inaczej. Jak mocno należy ściągnąć łopatki? Tak totalnie na maksa jakby od tego czy się spotkają zależało Twoje życie czy raczej tak jak na codzień żeby się nie garbić :D?
@Poemat: > Retrakcja jest wymagana do zrobienia depresji, inaczej nie zrobisz depresji łopatek przecież

Nope

@ArRog: Retrakcję możesz robić, ale nie musisz. Pozdro dla podgrzebieniowego przy retrakcji (i utrzymaniu jej) przy 300kg na kiju. Podstawa to łopata w depresji. Na poziomie światowym zawodnicy świadomie puszczają barki do protrakcji, żeby zwiększyć tłocznię (a nawet odc. piersiowy zaokrąglają).