Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki, pisze z anonimowych bo sprawa dotyczy zarobków, a nie chcę się z nimi afiszować na swoim koncie, zwłaszcza że mam tu znajomych z realu.

Dwa lata temu udało mi się dostać lepszą pracę, skutkiem czego przekroczyłem za zeszły rok II próg podatkowy. Po wpisaniu danych do ePitu wyszło mi że mam 3.5k cebulionów dopłaty ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez cały rok pracowałem na umowie o pracę - gwoli ścisłości

Jestem żonaty, więc naturalnie mogę się rozliczyć z żoną (która też pracuje na UOP), ale wychodzi na to, że jej dochód też jest na granicy tych ~85k, w związku z czym niewiele mi to da

Czy w takiej sytuacji mam jakiekolwiek opcje obniżenia tej dopłaty, czy nie ma na to szans?

#pytanie #prawo #polska #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 9
@CoyJared: to proste. Potrącają dopiero w następnym miesiącu po przekroczeniu progu. Wystarczy że był już na granicy i dostał solidną premię wraz z pensją. Potrącili mu z tego 19% i dopiero od następnej wypłaty wyższy próg. Ewentualnie druga opcja: podpisał oświadczenie, że rozliczy się z żoną i miał nadzieję, że zmieszczą się w niższym progu (pracodawca wtedy twardo tłucze do końca 19%).
3ae3046b6a: @stefanf: @CoyJared: dokładnie tak - byłem lekko ponad granicę i myślałem że rozliczenie z żoną mi to wyrówna - no ale żonie trafiło się dodatkowe zlecenie, a mnie doceniło szefostwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) wygląda więc na to że nie doliczyłem porządnie wszystkiego - błąd początkującego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@xetrov: @SynGromu: dzięki zaznajomię się na przyszłość :)
Przekroczyć we dwójkę 170tys to i tak nieźle :) Cóż na przyszłość pozostaje zacisnąć zęby i pomysleć o podatku liniowym 19%. Powyżej 100 rocznie wychodzisz na tym lepiej.