Wpis z mikrobloga

Boze #!$%@?, co to jest w ogole za kierunek Kosmetologia? XD

Karyny siedza i przez 3 lata robia tipsy i rzesy pod okiem doktorow i profesorow xDD Jak trwajacy 3 lata tap madl XD

Serio do tego jest potrzebne wyzsze wyksztalcenie? XD Obrona to zrobienie mejkapu na modelce, #!$%@? dokad ten swiat zmierza.

Moze niedlugo licencje wprowadza i wymog, ze bez magistra nie wolno manicure robic? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studbaza #logikarozowychpaskow #gorzkiezale #heheszki
  • 121
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@AgentGRU: weź mnie nie denerwuj, nie mam siły kolejny raz się z wykopkami kłócić że to chemia biologia i dietetyka i jeszcze masaże i wszystko tylko nie paznokcie ehhh XDD
  • Odpowiedz
Z ciekawości sprawdziłem syllabusy: https://sum.edu.pl/dzialalnosc-dydaktyczna

Anatomia, biofizyka, biologia i genetyka, chemia kosmetyczna, estetyka, higiena, prozdrowotne formy ruchu, dermatologia, farmakologia, fizykoterapia, immunologia... Wygląda to jak studia dla początkującego lekarza dermatologa, lub medycyna uproszczona do jednej dziedziny.


@majkkali: kolega @HalEmmerich wykazał, że to nie jest takie gówno, na jakie wykopki próbują to malować
  • Odpowiedz
@Arveit: a w tych syllabusach omawianie takich rzeczy jak: co to jest tusz do rzęs i jak go nakładać (biologia), czy żel do paznokci zawiera H2O? (chemia), itd. you get my drill bro XDDDDDDD
  • Odpowiedz
@labla: sam kierunek może i nie byłby taki zły, gdyby miał jakikolwiek próg dostania się a nie brali tam każdej tępej dzidy która nigdzie indziej się nie mogła dostać
  • Odpowiedz
  • 13
@labla XD a kosmetyczki z własnym biznesem zarabiają zapewne więcej od Ciebie XD Ty rozumiem skończyłes Budowę helikopterow? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 40
@labla Moja zona kończyła ten kierunek na Akademii Medycznej i dziś pracuje w korporacji przy produkcji kosmetyków i zgarnia naprawdę dobra kasę...
  • Odpowiedz