Wpis z mikrobloga

@lavinka Czy Ty znasz język angielski w ogóle? Proszę, zrób zrzut ekranu i zaznacz gdzie w artykul jest napisane że

należy je szczepić tuż po urodzeniu na wszystko, tak podaje artykuł WHO do którego zalinkowałeś


Czekam niecierpliwie.
  • Odpowiedz
@lavinka nadal czekam na odpowiedź gdzie w artykule do którego zalinkowałem jest napisane że dzieci należy szczepić tuż po urodzeniu na wszystko.

I swoją drogą gdzie jest napisane że nie można szczepić dzieci z zespołem downa i wcześniaków?
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: Jak to gdzie, sam go zacytowałeś, że trzeba na jedną szczepionkę, to i na pozostałe. Dlaczego akurat w pierwszej dobie żółtaczka i gruźlica a nie krztusiec czy różyczka? Też mi nie odpowiedziałeś. O wiele łatwiej w pierwszej dobie życia złapać odrę, różyczkę, krztusiec niż gruźlicę czy żółtaczkę. I co gorsza krztusiec to jest naprawdę bardzo niebezpieczny.
  • Odpowiedz
@lavinka jest w dokumencie napisane dla każdej szczepionki kiedy należy podać pierwszą i kolejne dawki. Nie wiem, to chyba twoja radosna twórczość i nadinterpretacja że wszystko od razu? Bo ja już nie wiem o co ci chodzi, stoi jak wół napisane że BCG i WZWB as soon as possible, a inne mają inne terminy.

Co do różyczki itp. dziecko powinno w trakcie ciąży dostać przeciwciała od matki. Na WZWB obowiązkowe szczepienia są
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: No właśnie CAŁY CZAS POWTARZAM, że ulotka to nie wiedza medyczna! Dlaczego szczepi się w pierwszej dobie na choroby, którymi noworodek nie ma bladej szansy zarazić się w szpitalu, a choroby ktore może złapać w szpitalu w pierwszym tygodniu - szczepionka jest dopiero po kilku tygodniach albo roku? Brak logiki poraża.
  • Odpowiedz
@lavinka czy ty czytasz w ogóle co ja do ciebie piszę, czy tylko masz generator proepidemicznych mądrości z forów dla mamusiek?

Kilka wiadomości wyżej upierałaś się co do zaleceń producenta a ja ci tłumaczyłem że to lekarze a nie producenci decydują o tym jak co stosować, a teraz TY, CAŁY CZAS POWTARZASZ, że ulotki to nie wiedza medyczna xD ? Cieszę się że jednak coś ci wytłumaczyłem :)

A propos szczepień w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: Nie, to nie lekarze decydują, bo w każdym państwie jest inny kalendarz, wszystko widzimisię urzędników. Dlaczego w Niemczech od razu jednego roku podaje się dwie dawki odry? A w UK druga dawka w 4 roku życia? A w Polsce do niedawna w 10, a teraz w 6? Dlaczego nie tak jak w Niemczech, dwie dawki po sobie? Jakiś inny wirus odry? Poza tym wszyscy chorzy na gruźlicę w Polsce to
  • Odpowiedz
@lavinka odstaw te antyszczepionkowe brednie. Takiego steku bzdur dawno nie czytałem.

Każdą jedną rzecz można łatwo zweryfikować, ale nie chcesz tego zrobić. Wciąż nie napisałaś gdzie w dokumencie jest to, co twierdzisz. Nie przyznałaś się też do błędu, no bo jak? Po co komu prawda w dyskusji o szczepieniach? Lepiej mieć swoje poglądy.

Nie masz pojęcia ani o szczepieniach, ani o epidemiologii, ani o chorobach zakaźnych. Naprawdę próbuję ci coś wytłumaczyć, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: To nie są brednie, w każdym kraju UE na odrę szczepi się w innych latach. A na gruźlicę chorują zaszczepieni, bo ta szczepionka jest od wojny i w Polsce nie ma niezaszczepionych na gruźlicę ludzi. Za to dużo chorych, w tym zaszczepione niemowlęta zarażone przez kontakt z chorą babcią. Oficjalna wiedza medyczna trollu, od razu widać że nie masz pojęcia o medycynie skoro nie wiesz, że w Niemczech od razu
  • Odpowiedz
@lavinka

To nie są brednie, w każdym kraju UE na odrę szczepi się w innych latach.


No każdy kraj ustala własny kalendarz, nie wiem co w tym dziwnego.

A na gruźlicę chorują zaszczepieni, bo ta szczepionka jest od wojny i w Polsce nie ma niezaszczepionych na gruźlicę ludzi. Za to dużo chorych, w tym zaszczepione niemowlęta zarażone przez kontakt z chorą babcią.


No właśnie taka jest ta twoja wiedza medyczna. Szczepionka BCG
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: Każdy kraj ustala. Nie kraj tylko urzędnicy podług widzimisię, bo to się nie ma nijak do liczby zachorowań czy wiedzy medycznej. Nudzisz i odwracasz kota ogonem.
  • Odpowiedz
@lavinka

Nudzisz


Nie no, odebrałaś mi wszystkie argumenty xD
Wiem że i tak nie przeczytasz, ale warto wiedzieć kto ustala program szczepień ochronnych w Polsce:
https://gis.gov.pl/o-nas/ Rzeczywiście, w składzie osobowym nie ma lekarzy ( ͡º ͜ʖ͡º) piszą też, że PSO ustalają nie według widzimisię, tylko rzucają monetą i dwiema kośćmi ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak w ogóle, to do czego ty chcesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Levetiracetam: Serio nie odpowiesz, skąd masowe zachorowania wśród podobno szczepionego personelu medycznego, który odpowiada za rozwleczenie epidemii, bo chory lekarz i pielęgniarki zaraziły kolejne osoby ze szpitala? A może nie byli szczepieni nigdy, bo mają więcej niż 45 lat i zwyczajnie nie byli objęci programem szczepień? A może dostali tylko jedną dawkę i olali doszczepienie się? To nie dzieci antyszczepionkowców pozarażały ludzi w szpitalach tylko chory personel.
  • Odpowiedz