Wpis z mikrobloga

@zeeck: wlacz wiersz polecen i wpisz ipconfig
ew jesli wiesz o co chodzi to sprawdz brame domyslna i zobacz czy da sie dostac na to urzadzenie x

(192.168.1.1 albo 192.168.0.1 albo 192.168.100.1 albo inne kombinacje - na praktycznym przykladzie)
@zeeck: i nie swieci sie Wan - z tego malego pudelka ten zolty kabel(swiatlowod) idzie do duzego - jest dobrze wpiete do tego duzego? wyglada jakby sygnalu nie dostawal

Mam GPON w Polsce i instalacja wygląda tak samo, tylko urzadzenie inne
@Norskee: jedno jakies 169.254 bla bla a drugie 255.255.0.0 i na zadne nie mozna wejsc. No własnie ten WAN mnie zastanawia bo ten kabel jest gdzies daleko w skrzynce i nie da się go sprawdzić
@Vandzior @zeeck mala puszka to gniazdo tam jest zespawana infrastruktura z ulicy z domową. Router w ogóle nie nadal ci adresu. Ja bym zdjął router że ściany i z tyłu na naklejce sprwawdzil adres - albo w internecie pl modelu i spovlwal na zztywno adres w kompie przypisać
@mateusza no to problem leży w tym że nie dostaje sygnału - tylko pytanie czy źle wpięty żółty w niego jest czy problem leży jeszcze wcześniej ; te cienkie światłowody bardzo nie lubią zgięć więc może być też uszkodzony albo za bardzo wygięty
Problem może być w ogóle nie u ciebie. Ale wtedy spec musi przyjść z takim urzadzonkiem i sprawdzić siłę sygnału albo czy w ogóle ten sygnał jest
@zeeck: mam cos podobnego w UK u siebie net z sieci z ulicy podlaczony do urzadzenia ONT i zniego jak podlacze kabel do kompa to nie dziala net. Musze podlaczyc router dostawcy netu-ktory jest juz skonfigurowany i z tego co pamietam musialem podac przez infolinie mac adress mojego ont i w tedy oni aktywowali net. Moze u ciebie jest podobnie? Z czasem dostepu do technikow mialem podobnie ogolnie zlewja swiatlowody i
@setka007: u mnie jak sie router ont zresetowal do fabrycznych i nie mial wpisanych ustawien do polaczenia wan WAN, to mimo ze ja bokiem zdazylem je wyciagnac przez fb netii, to w tym samym czasie przyjechal technik. Typ kompletnie nie wiedzial co jest 5, wiec uznal ze router jest zepsuty i dal nowy
A wystarczylo zalogowac sie na glownego admina routera (nie root admin, tylko telecomadmin admintelecom), czego nie umial zrobic