Wpis z mikrobloga

Mam córkę, 5 lat, którą staram się trzymać dość twardo. Uczę ją po prostu, by za każdym razem jak tylko coś jej jest nie tak, to żeby nie płakała, tylko starała się ból przezwyciężyć i zachować spokój. Pewnego razu, jesienią, wracałam z nią z zakupów. Moja córka, jako pomocnica mamusi, niosła dwie małe torebki w obydwu rączkach. Po wejściu na klatkę schodową trzeba było przejść po schodach na górę. Moja córka na jednym z poziomów się zakołysała i uderzyła (dość mocno) głową w żebro od kaloryfera. Nic nie powiedziałam tylko patrzyłam co zrobi. Widzę, że oczy jej się zaszkliły, opuściła głowę na chwilę, wzięła kilka szybkich oddechów, w końcu spokojnie powiedziała:


#zonabijealewolnobiega #coolstory #pasta
  • 9
  • Odpowiedz
  • 89
@biesy bardzo lubie ta paste ;) moja corka ma 2 lata. Chyba zaczyna sie jej bunt. Rozrzucila wczoraj chrupki po pokoju. Mowie do niej: kto rozrzucil chrupki? Ja - odpowiada. Kto posprzata? Tata XD 30 minut walki i tlumaczenia, ale w koncu z fochem pozbierala :D
  • Odpowiedz
@Dymass: najgorzej jak dziadkowie nie są konsekwentni i po 3 odmowach sami zaczynają sprzątać. Ile razy bym nie została z kaszojadem to jeszcze nigdy po nim nie sprzątałam.
  • Odpowiedz
@Dymass: poczekaj jak zaczniesz szantażować, że to co nie posprzątane spakujesz do torby i oddasz innym dzieciom, które bedą szanować, a twoja odpowie ci, że ok, pomoże pakować i powie, że z chęcią pozbędzie się starych zabawek, bo będzie miała miejsce na nowe.
Rodzicielstwo to dobra szkoła technik negocjacji
  • Odpowiedz
  • 0
@Jambolada nie chce szantazowac corki, to slaba sprawa, ale czasem moze wyjsc dobre, j ze jesli czegos nie zrobi to czegos nie bedzie miala XD to straszne w sumie :/ no mam nadzieje, ze uda mi sie logika XD
  • Odpowiedz