Wpis z mikrobloga

Dla ludzi szukających miłej odskoczni od #rimworld i #factorio
Przedstawiam wam Kenshi
Klimat to mix postapo i feudalnej Japonii.
Gra w której możesz być kim chcesz. Możesz zbudować armię i sieć miast albo grać jako samotny wędrowiec. Chcesz produkować n-------i i szmuglować je między regionami. Nie ma problemu. Chcesz pomagać bandzie rąbniętych fanatyków? Proszę bardzo.

Jedno co odróżnia kenshi od innych gier? System walko to miazga. Na początku gry jesteś gównem któremu może nakopać każdy. Po wielu godzinach gry dalej jesteś gównem ale takim które już coś tam potrafi.

Ilość modów do gry jest porównywalna z rimworldem :)
Osobiście polecam zwiększający limit podwładnych do 250 i pozwalający na rekrutowanie pojmanych wrogów.
Dzięki temu możecie budować prawdziwe tętniące życiem miasta z rolnikami strażnikami itd.

Mocno polecam.

https://www.youtube.com/watch?v=wXo24imR_54
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Harcownik: : jestem dzięki Tobie po pierwszej przygodzie.
Wyglądała ona tak: Na początku gry trafiłem od miasta, spoko. Miałem tysiąc złotych na start (wziąłem tryb domyślny) i gołą dupę więc poszedłem do baru i udało mi się kupić kuszę i paczkę 40 bełtów.
Mając w kieszeni 29 złotych, pobiegłem lekkim truchtem na najwyższej prędkości do miasta obok, akurat jedyny obiekt na mapie mój jak dotąd :)
Pobiegłem to za dużo powiedziane, podążając za moją postacią nacisnąłem pauzę, bo zobaczyłem niepokojące dymki czatowe w stylu "Today we will eat, friends" i grupę wygłodniałych bandytów pokrzykujących w moją stronę który co ze mnie zje.
Mogłem zrobić tylko jedno - uciekać na pełnym sprincie do miasta, na szczęście nie odbiegłem jakoś daleko i weszli do miasta za mną!
Wchodziłem ludziom do domów, w mieście był chaos, tych 10ciu bandziorów lało się ze strażnikami, ale jeden wszedł za mną do czyjegoś domu w którym schowałem się jak pies
  • Odpowiedz
Witamy w Kenshi.
W tej grze przez bardzo długi czas nie jesteś w stanie wygrać z nikim. Kryjesz się po miastach i starasz nie zdechnąć z głodu.

Na początek polecane są dwa sposoby zarobku
1) kopanie rudy. Najlepiej znaleźć złoże miedzi. Zapełnić plecak i sprzedać. Im więcej kopiesz tym szybciej kopie twoja postać. Powinno wystarczyć na jedzenie i można powoli odkładać kasę. Z oszczędności kupujesz budynek (w mieście są rudery które można
  • Odpowiedz
DAY 20 w grze. Zbudowałem wioskę (2 domki) w Orkans Pride. Mam 6 ludzi i 3 zwierzęta. Obecnie trzech przytomnych, ciężko rannych ludzi niesie swoich jeszcze ciężej rannych, nieprzytomnych przyjaciół do gospody w pobliskim mieście. Mam trochę rzeczy które mogę spieniężyć, więc chwilę tam zamieszkam.
Początek gry miałem naprawdę z górki, zawsze udawało mi się uciec, ale też byłem ostrożny i unikałem zagrożenia.
Teraz jest inaczej. Moją małą wioskę co chwilę rajdują
  • Odpowiedz