Wpis z mikrobloga

Mirabelki i mireczki,
już po #2137, a jako że ostatnio już nie tylko #wykopszkalujepapieza to postanowiłem zrobić taką oto ankietę.

Zakładam że piszący tu mają więcej niż 14 lat, dzięki czemu żyli w czasach co najmniej trzech papieży: JPII, Benedykta XVI i Franciszka.

Wykopki, odpowiedzcie proszę w tej oto sondzie, którego z papieży szanujecie najbardziej? I jeśli macie chęć, napiszcie, dlaczego ten wybór?

#religia #katolicyzm #kosciol #polityka #neuropa #4konserwy #papiez #janpawel2 #benedykt16 #franciszek #bekazkatoli #bekazlewactwa #jp2

Który z poniższych papieży wg. Ciebie najlepiej sprawował swoją funkcję

  • Jan Paweł II 21.4% (18)
  • Benedykt XVI 26.2% (22)
  • Franciszek 52.4% (44)

Oddanych głosów: 84

  • 6
Mój głos na Benedykta XVI, ponieważ:
- intelektualnie zdecydowanie góruje nad pozostałą dwójką;
- pomimo iż był (jest) konserwatystą, nie prezentował ignorancji (np. w sprawie dopuszczalności użycia prezerwatyw przez osoby chore na HIV/AIDS);
- ze wspomnianej trójki podejmował zdecydowanie najwięcej w sprawie walki z pedofilią (niestety JPII ta sprawa chyba przerosła, zaś działania Franciszka są bardziej wizerunkowe);
- gdy uznał, że nie ma siły, zrezygnował (być może powinien to zawczasu zrobić również
@Rino91 Ja myślę, i to jest tylko moja opinia niczym nie podparta, że Jan Paweł nie chciał walczyć z pedofilią dla "dobra kościoła". Miał inne cele za swojego pontyfikatu, a głośne przyznanie się do tego, że jest w kościele problem z pedofilią i to duży problem zaszkodziłoby kościołowi. I miał w tym sporo racji, przecież wielu wierzących do dzisiaj zaprzecza, że taki problem jest i uważa, że to źli antyklerykałowie atakują w