Wpis z mikrobloga

Czy można przerejestrować samochód bez zameldowania?

Kilka tygodni temu kupiłem auto, dziś poszedłem do urzędu w mieście, w którym wynajmuję mieszkanie. Niestety nie posiadam w nim zameldowania stałego ani czasowego i urzędnik odmówił mi rejestracji. Co mam zrobić w tej sytuacji? #oc
#ubezpieczenia #motoryzacja #samochody
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-ochocki: nie musisz nic robic. Do ubezpieczyciela idziesz z kopią umowy k-s i na tej podtstawie dostajesz oc. Ja kupiłem auto w lipcu, do listopada było na mnie, spisałem potem darowiznę na ojca i wykupiliśmy na niego oc a dowód dalej mam stary bo nie przerejestrowalem auta.
  • Odpowiedz
@marek-ochocki: Aby spisać darowiznę samochodu czy wykupić OC, nie musi ono być na Ciebie przerejestrowane. Kluczowe jest aby była zachowana ciągłość umów. Jeżeli dane z dowodu rejestracyjnego połączone z danymi z umów kupna-sprzedaży czy darowizny doprowadzą do aktualnego właściciela, to dla ubezpieczyciela to wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla porządku zaznaczmy, że zgodnie z prawem należy przerejestrować auto na siebie w ciągu 30 dni od kupna,
  • Odpowiedz
@marek-ochocki: ciągłość umów musi byc. Ja tak zrobiłem i normalnie oc wykupione jest na ojca a w dowodzie dalej poprzedni właściciel. Jeszcze mnie z tym policja nie zatrzymywała ale za nieprzerejestrowanie nie ma żadnych kar tylko bym musiał pewnie tłumaczyć dlaczego inny właściciel w dowiedzie a inny na oc
  • Odpowiedz
@Ubea_pl wielkie dzięki za pomoc, w końcu wiem na czym stoję. A czy orientujecie się Państwo czy w przypadku przeprowadzenia przeglądu również samochód nie musi być przerejestrowany na mnie? Pozdrawiam :)
  • Odpowiedz