Wpis z mikrobloga

Chyba zajechalem mojego wysluzonego #xiaomi Redmi Note 3 i pora na przesiadke.

Waham sie pomiedzy Mi Mix 2S i 3. Widze tez, ze dzisiaj zapowiedziano Mi 9 i Mix 3 5G, ale chyba bedzie dostepne dopiero w maju, a telefonu potrzebuje teraz. Spedzilem kilka ostatnich godzin na ogladaniu i czytaniu recenzji, ale nie mam jeszcze oczywistego faworyta. Jak wyglada sytuacja na mirko, mamy jakis generalny konsensus w tej sprawie najlepszego Xiaomi teraz na rynku?

#mimix3 #mimix2s
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomek_Tcz: mieszkam w UK, tak szczerze to nie wiem skąd będę zamawiał. Prawdopodobnie Gearbest, bo teraz wprowadzili obsługę zwrotów i gwarancji w Europie, ale może być i Amazon. Poszukam więcej informacji o Mi 9.
@kontra: Mi8 staniało i wg mnie jest spoko, czemu chcesz Xiaomi?
Ja bym poczekał jednak na Mi9, jego procesor może dać nowe możliwości z GCAMem ale to trzeba poczekać. Ma mniejszego notcha, mozliwe, ze lepszy ekran, ladniejszy :)
Mi8 staniało i wg mnie jest spoko, czemu chcesz Xiaomi?

@Pirzu: mam Redmi Note 3 od trzech lat, podoba mi sie MIUI (chociaz nie korzystalem z Twojego ulubionego OnePlus), chce zeby przesiadka na nowy telefon byla bezbolesna (czyt. loguje sie na konto Mi, odpalam synchronizacje, mam po chwili wszystkie aplikacje, zdjecia, ustawienia tak jak mialem na starym telefonie).

Ja bym poczekał jednak na Mi9

Kuszaca opcja, ale nie wiem czy moge
@kontra: Jeżeli kupujesz na długo - warto poczekać.
Jeżeli się nie mylę, jest takie coś jak "OnePlus switch" czy coś takiego - pobierasz apke na xiaomi i po wifi przesyłasz wsyzstkie dane.
Lubie OP bo się nigdy nie wieszają, jeżeli miałbym brać Xiaomi w chwili obecnej to jednak ryzykowałbym w Mi9, później Mi8, Mix 3 / Mix 2s
@Pirzu: widze, ze Mix 3 nie przypadlo Ci do gustu, zreszta recenzja wyjatkowo negatywna ;) Ja sie dosc napalilem i to w tym momencie moj pierwszy wybor - przekonal mnie do niego filmik JerryRigEverything, w ktorym rozbiera ten telefon na czesci pierwsze, zeby zobaczyc jak dziala slider, i okazalo sie, ze nie ma tam zadnego mechanizmu, tylko zwykle magnesy i tam nie ma co sie zepsuc ani zuzyc, jedyne realne ryzyko