Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Poszukuję materiałów do #naukaniemieckiego szczególnie gramatyki i słownictwa
1. Jakies podcasty albo audiobooki żeby móc sobie w czasie pracy słuchać
2. Sensowny kurs online lub program na kompa. Memrise i duolingo nie bardzo mi się podobają. Profesor Klaus wydaje się spoko, ale jest chyba tylko do poziomu B1.
3. Cokolwiek innego online czy nie online
4. Może jakaś książka napisana w miarę przystępnym językiem. Dziewczyna mi poleciła Harry'ego Pottera, bo przeczytała po niemiecku pierwsze 4 części ale wolałbym coś czego nie znam.

Zależy mi szczególnie na poziomie C1, ewentualnie B2 lub C2. Milion jest tego dla początkujących ale dla zaawansowanych, oprócz testów na niemiecki.ang.pl i deutscheakademie.de, nic nie znalazłem.
Widziałem, że są książki "Niemiecki kryminał z ćwiczeniami". Wydają się spoko, ktoś może czytał?
Bardzo dziękuję za każdą pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#naukajezykow
  • 8
@PanLenart .pl to tylko sklep, natomiast nauka odbywa się na .com. Jeśli nie kupujesz w sklepie, nie musisz się rejestrować na .pl ( ͡º ͜ʖ͡º) Na .com się zarejestruj i podeślij nam swój mail pv - damy Ci tydzień dostępu do wszystkich kursów, sprawdzisz, co Ci najlepiej pasuje ( ͡º ͜ʖ͡º) A z kodem WYKOP zawsze 20% zniżki.
@PanLenart 95% tak - wypadają z tego kursy z lektorem online (one też są w
.com, ale to osobna oferta) i starsze wydania np. fiszki (wtedy w opisie nie ma ani słowa o SuperMemo.com - jeśli jest .com, kurs wchodzi pod subskrypcję).