Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: nie rozumiem? Nie jest to przymus, natomiast niewątpliwie jest to praca. Dość stresująca zresztą. Wychowanie młodego człowieka to praca i wielka odpowiedzialność. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, raczej nie nadaje się na rodzica.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: ale z Ciebie dzban :D Jeśli już tak transakcyjnie podchodzisz do życia, to zauważ, że dziecko stanowi pewną formę lokaty. Jasne - może Cię olać na stare lata, odwdzięczyć to to się wcale nie musi, ale sama świadomość, że "gdzieś tam jest" powoduje, że człowiek czuje się spełniony. Nie wiem, ile masz lat (podejrzewam, że maks. 25) - wróć do swojego posta, kiedy będziesz starzejącym się dziadkiem. ;)
  • Odpowiedz
@cpp17: Dzbanami to są wszystkie osoby, które z macierzyństwa robią pracę chyba tylko po to, by wyłudzić od podatników programy socjalne.
Macierzyństwo/tacierzyństwo to nic innego jak poświęcenie dla idei popartą instynktem przedłużenia gatunku
  • Odpowiedz
chyba nie rozumiesz co oznacza termin "praca". Silnik pracuje wg ciebie dla pieniędzy czy dla idei?


@precz_z_komunia: To teraz mieszasz pojęcia z fizyki ze zwykłymi? Tu masz definicję fizyczną

Praca - definicja. Praca jest wykonywana wówczas, gdy na ciało działa siła (F), która powoduje jego przemieszczenie (r) w kierunku innym niż prostopadły do działającej siły. Z definicji praca jest iloczynem skalarnym siły i przemieszczenia.


@precz_z_komunia: A zwykła praca
  • Odpowiedz
czyli włączony silnik który nie powoduje przemieszczenia nie pracuje?


@precz_z_komunia: Zależy o której PRACY mówimy( ͡° ͜ʖ ͡°)

Praca – skalarna wielkość fizyczna, miara ilości energii przekazywanej między układami fizycznymi w procesach mechanicznych, elektrycznych, termodynamicznych i innych[1].

Jeżeli ruch ciała jest prostoliniowy a wektor siły jest
  • Odpowiedz
czyli włączony silnik który nie powoduje przemieszczenia nie pracuje?


@precz_z_komunia: Z tego samego artykułu, ale już bez wzorów

W termodynamice klasycznej praca równa jest energii, jaką układ termodynamiczny wymienia z otoczeniem przy zmianie swoich parametrów makroskopowych (objętość, położenie, natężenie pola itp.), jeżeli w otoczeniu wywołuje pracę rozumianą jako wielkość makroskopową, np. przesunięcie tłoka, przepływ prądu elektrycznego. Zmiana energii wewnętrznej układu niepowodująca wykonania pracy makroskopowej jest ciepłem (cieplnym przepływem energii)[2][4].

Przepływ energii będący pracą nie zmienia entropii układu, natomiast zmienia ją przepływ energii będący ciepłem. Skoro zmiana energii układu może wynikać zarówno z pracy, jak i z cieplnego przepływu energii, to ilość pracy nie jest jednoznacznie określona stanem początkowym i końcowym układu, lecz zależy od sposobu (drogi) przeprowadzenia procesu, dlatego praca jest
  • Odpowiedz
jeszcze raz zapytam - silnik, włączony - pracuje czy nie pracuje?


@precz_z_komunia: Potocznie w języku mówionym pracuje, ale w fizyce wytwarza tylko ciepła, a pracy nie ma, bo się nie przemieszcza( ͡° ͜ʖ ͡°)

W termodynamice klasycznej praca równa jest energii, jaką układ termodynamiczny wymienia z otoczeniem przy zmianie swoich parametrów makroskopowych (objętość, położenie, natężenie pola itp.), jeżeli w otoczeniu wywołuje pracę rozumianą jako wielkość makroskopową, np. przesunięcie tłoka, przepływ prądu elektrycznego.Zmiana energii wewnętrznej układu niepowodująca wykonania pracy
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: ma, zachowanie czystości i dobrego stanu rzeczy wokół wpływa na wartość dzielnicy i chęć mieszkania w niej. Tak samo mogę się #!$%@? ze te dzieci wyjada sobie do Holandii i tez żadnego wpływu na gospodarkę mieć nie będą. Dzieci są dla rodziców i nie powinno się za posiadanie ich płacić, tak samo jak za posiadanie psa czy samochodu.
  • Odpowiedz