Wpis z mikrobloga

jak patrzę na takich jak ty to już wolę płacić na zasilki dla ciapaków na zachodzie, branie emerytury w takim wieku to wstyd


@pesotto: ciekawe czy przejdzie Ci to przez gardło, jak po wypadku będzie Cie wyciagał taki strażak lub ugasi Ci piwnicę. Co innego jak ktoś jest "górnikiem" a nigdy nie zjechał pod ziemię, bierze 13/14, deputat... a co innego ktoś kto ratuje życie, narażajac swoje, pełni służbę w
  • Odpowiedz
@SZCZUPAK230:

Wyobraźcie sobie sytuację gdzie złodziej ucieka po ulicy, muszę tłumaczyć dysproporcję między 50 letnim gościem, a 18 chłopaczkiem w dresie?

Wyobraźcie sobie, że matka siedzi z tyłu... strażak chyba biega akurat mało?

Ale od nich i od ich sprawnej reakcji nie zależy często ludzkie życie, zdrowie
  • Odpowiedz
@robertt1969: Gdzie według Ciebie napisałem, że życzę Ci śmierci? Twoja, moja, czy czyjakolwiek jednostkowa śmierć nic nie znaczy w milionach. Ja tylko zaznaczam fakt, że potrzebna jest zmiana tego systemu, bo w odstępach długofalowych nie jesteśmy wstanie utrzymywać emerytów, nawet tych odchodzących na normalnych warunkach, już nie wspominając o tych co przechodzą wcześniej.
  • Odpowiedz
to teraz wyobraź sobie wypadek. I przyjeżdżają 60-65 letni strażacy. Myślisz że będą mieli odpowiednią mobilność oraz siłę żeby np używać nożyc do cięcia blachy? Strażacy zawodowi jako jedyni zasługują na wcześniejszą emeryturę. Nie piszę tutaj o OHP co jeżdżą i gasza tylko pożary.


@SzatanUmar: Może robić za burkiem.
Mnóstwo ludzi pracuje na budowach, magazynach itp.

Nie mam bólu dupy o jego emeryturę, straż pożarną szanuję. Tylko chciałem zaznaczyć, że
  • Odpowiedz
@Dutch: w punkt. Lekarze nie mają przywilejów, ale zarabiają dużo. W przypadku mundurówek tak nie jest. Strażak biega mało? No nie wiem czasem mi szkoda chłopaków jak w maskach i butlach lecą na siódme piętro :) apropo chętnych do pracy w policji... Obniżyć kryteria? Stary, są tak niskie że to naprawdę słabe jednostki przechodzą. Wyobraź sobie kto nie przechodzi ;)
  • Odpowiedz