Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Mireczki, bierzcie i jedzcie z tego wszyscy to są bowiem sery moje.
Duży jeszcze sobie odcieka, a pierwszy, eksperymentalny oscypek leży w solance. Nie wiem jak wam, ale mi się podobają ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zanim zrobiłem swój pierwszy ser to myślałem że to jakaś alchemia, w rzeczywistości jest całkiem łatwo (wiem, to są łatwe do zrobienia sery, a nie jakieś cuda dziwy pleśniowe).
#gotujzwykopem #serowarstwo #hobby #jedzzwykopem
źródło: comment_RAk17K5de9mh7rR386T6OYtntebjXK7Y.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@empe12: Znajdź przepis na zwykły ser podpuszczkowy, ja zrobiłem tak, że skrzep, który nie mieścił się na sito odcisnąłem osobno, ugniotłem, i włożyłem do gorącej wody. Po chwili wyjąłem, i wyciskałem. Tak kilka razy. Co wyszło? Dowiem się jutro wieczorem
@Jontek6: Na jakim mleku robiłeś? Kiedyś próbowałem na mleku z lidla, niby świeże, pasteryzowane w niskiej temperaturze. Starałem się trzymać dokładnie wytycznych i temperatur a skrzep był tak rzadki, że jedyne do czego nadawał się ten ser to posmarowanie chleba. Konsystencja almette.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@empe12: Hej! Po spróbowaniu serów mogę Ci napisać, że: mały w smaku podobny do oscypka, ale trochę się kruszy, ujdzie. Duży jest genialny! Miękki, lekko sprężysty, słodki, wilgotny i nie kruszy się. Szkoda zachodu z wyciskaniem tego pseudo oscypka.